Graham Masterton przyjeżdża do Polski. Wizyta zbiega się z premierą nowej powieści „Siostry krwi”
Na przełomie września i października nasz kraj ponownie odwiedzi Graham Masterton. Wizyta zbiegnie się z polską premierą powieści „Siostry krwi”, najnowszej książki z kryminalnego cyklu o ambitnej irlandzkiej detektyw Katie Maguire.
Brytyjski autor grozy spotka się z czytelnikami w Warszawie w piątek 30 września o godzinie 18:00 w Empiku Junior przy ul. Marszałkowskiej 116/122. Rozmowę poprowadzi Piotr Pocztarek, który wnikliwie odpyta Mastertona, a potem odda mikrofon ciekawskim fanom. Na pełnoletnich uczestników spotkania czeka dodatkowa atrakcja – możliwość wzięcia udziału w losowaniu wyjątkowej nagrody, którą jest przejście przez piwnicę grozy Horror House II z pisarzem. Nagrodę będzie można odebrać tuż po spotkaniu. Szczęśliwcy, wylosowani ręką mistrza, zostaną zaproszeni na godzinę 20:30 na ulicę Nowy Świat 52, gdzie będą mieli okazję bać się razem z królem strachu.
Z Warszawy Masterton pojedzie na południe Polski. W sobotę 1 października zjawi się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach, gdzie odbywać się będzie 2. edycja Śląskich Targów Książki. Spotkanie z pisarzem zaplanowano na godzinę 15:00, a o 16:00 na stoisku wydawnictwa Rebis autor podpisze książki przyniesione przez fanów.
W poniedziałek 3 października o godzinie 17.00 pisarz zawita do Sycowa, gdzie spotka się z czytelnikami w nader urokliwym wnętrzu kościoła ewangelicko-augsburskiego Apostołów Jana i Piotra, zaprojektowanego przez słynnego Carla Gottharda Langhansa, autora m.in. Bramy Brandenburskiej w Berlinie. Tego samego dnia Graham Masterton nawiedzi jeszcze książęcy Brzeg, gdzie o godzinie 20.00 spotka się z czytelnikami w Niezależnym Ośrodku Kultury Herbaciarnia.
Wtorek 4 października przyniesie odwiedziny w Sobótce. Masterton najpierw złoży hołd pogańskim rzeźbom znajdującym się na szczycie góry Ślęży, a następnie o godzinie 17.00 zobaczy się z fanami w Hotelu Sobotel w ramach imprezy o nazwie „Fantasy-styczny Tydzień w Sobótce”. Po tych wyczerpujących zajęciach uda się do Wrocławia, by o godzinie 20.00 odbyć w Bibliotece Grafit ostatnie spotkanie otwarte. Przed powrotem do dżdżystej Anglii autor spotka się jeszcze z pensjonariuszami Zakładu Karnego w Wołowie.
Graham Masterton jest autorem ponad stu książek cieszącym się w Polsce dużą popularnością. Jego dziadkiem był Thomas Thorne Baker, znakomity naukowiec, który wynalazł DayGlo i jako pierwszy przekazał zdjęcia przez radioodbiornik. W wieku 24 lat został mianowany redaktorem naczelnym magazynu „Penthouse” i „Penthouse Forum”. Początkowo pisał poradniki seksuologiczne, jednym z nich była „Magia seksu”, która na całym świecie sprzedała się w liczbie przeszło 3 milionów egzemplarzy. Jako autor horrorów zadebiutował w 1976 roku książką o tytule „Manitou”, będącą opowieścią o indiańskim szamanie narodzonym ponownie w obecnych czasach, aby zemścić się na białym człowieku. Od tamtej pory Masterton wydał wiele horrorów, ale pisze również thrillery, powieści historyczne, nowele dla dzieci i sagi historyczne.
Wizyta w Polsce zbiegnie się z premierą piątego tomu kryminalnej serii o Katie Maguire, irlandzkiej śledczej, która łapie morderców kosztem nawet swojego życia prywatnego. W „Siostrach krwi” o ochronę Katie proszą zakonnice. W domu opieki na obrzeżach Cork jedna ze starszych zakonnic zostaje uduszona we śnie. Wszystko wskazuje na eutanazję, dopóki w rzece Glashaboy nie zostają odnalezione zwłoki innej siostry z tego samego klasztoru. Obie zakonnice były przecież dobrymi kobietami, które przysięgły służbę Bogu. Dlaczego ktoś miałby je zabijać? Gdy w należącym do zakonu ogrodzie zostaje odnaleziona czaszka dziecka, Katie odkrywa mającą przeszło 50 lat tajemnicę, która może ją doprowadzić do seryjnego mordercy zakonnic. Czy zdoła poznać jego tożsamość, zanim sama stanie się obiektem zainteresowania zabójcy? Tego dowiecie się z lektury książki, która 28 września ukaże się w księgarniach nakładem wydawnictwa Albatros.
Poszczególne spotkania z Grahamem Mastertonem organizuje wydawnictwo Albatros, Rebis oraz wrocławska Rozczytana Aglomeracja.
fot. Albatros
TweetKategoria: wydarzenia