banner ad

„Gra w klasy” z Julio Cortázarem dzisiaj w krakowskim Teatrze Barakah

20 sierpnia 2015

16_dramatorium_Gra_w_klasy
20 sierpnia Teatr Barakah zaprasza wielbicieli prozy iberoamerykańskiej na wieczór z literaturą Julia Cortázara. Twórczość pisarza przedstawią krakowscy aktorzy w ramach kolejnej edycji „Dramatorium”.

„Czy udałoby mi się spotkać Magę?” ? to jedno z najsłynniejszych zdań w literaturze zapowiadające jedną z najbardziej fascynujących wędrówek nocnymi ulicami Paryża. Wraz z nami będziecie mieli okazję uczestniczyć z Horacio Oliveirą w tych wędrówkach, odbyć kłótnię z Polanco i Calaciem, pożyć w świecie kronopiów, fam i nadziei, posłuchać opowieści o Łukaszu, odwiedzić Silvalandię czy zmierzyć z tygrysem oraz czytelnikiem z „Ciągłości parków”.

Prowadzony przez Teatr Barakah cykl „Dramatorium” to interdyscyplinarne, internacjonalne, intermedialne, intertekstualne spotkania z literaturą, podczas których aktorzy, pisarze, poeci i czytelnicy wspólnie czytają, wspólnie słuchają, piją, skaczą z balustrady, wspólnie dyskutują, oglądają, śpiewają, recytują, kradną kukurydzę, palą, plują na odległość i szukają dziury w całym!

Jak piszą organizatorzy cyklu, przyszedł czas na wspólne penetrowanie najczarniejszych, najodleglejszych i najbardziej podejrzanych zakątków. Parafrazując Gregory?ego Corso siedzącego na stopniach portorykańskiego Harlemu ? to nie będzie zabawa w poezję, tam są długi do spłacenia!

„Dramatorium” z Julio Cortázarem odbędzie się w czwartek 20 sierpnia o godzinie 21:00 w ArtCafe Barakah przy ulicy Paulińskiej 28 w Krakowie. Spotkanie przygotowała nasza redakcyjna koleżanka, Anna Wyrwik. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Tematy: , , , , ,

Kategoria: wydarzenia