Gdzie i kiedy pójść? Spotkania z autorami podczas 21. Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie

27 października 2017


Od czwartku, 26 października, na terenie EXPO Kraków przy ul. Galicyjskiej 9 w Krakowie trwają Międzynarodowe Targi Książki. Najważniejsze spotkania z pisarzami wydawcy zaplanowali oczywiście na weekend. Jeśli szukacie wskazówek, co wybrać w gąszczu ofert, oto podpowiedź.

Przedstawicieli wydawnictwa SQN możecie spotkać na stoisku D37. Oprócz atrakcyjnych promocji oficyna przygotowała na sobotę aż sześć spotkań autorskich: z Anetą Jadowską, Łukaszem Orbitowskim, Kubą Ćwiekiem, Kubą Małeckim, Jackiem Łukawskim i Tomaszem Marchewką. Autorzy będą opowiadać o swoich najnowszych książkach (m.in. wydanych pod naszym patronatem: „Rdzy”, „Drobinkach nieśmiertelności”, „Wszyscy patrzyli, nikt nie widział” i zapowiadanym na listopad „Exodusie”). Szczegółową rozpiskę spotkań znajdziecie na grafice poniżej.

Papierowy Księżyc zaprasza na stoisko D25. Najważniejszym organizowanym przez słupskie wydawnictwo wydarzeniem będzie spotkanie z amerykańskim pisarzem Hugh Howeyem, który w sobotę 28 października o godzinie 14:00 będzie podpisywał książki. Wizyta pisarza zbiegła się ze wznowieniem bestsellerowej trylogii „Silos” w odświeżonej szacie graficznej.

Wydawnictwo Sonia Draga zaprasza w sobotę na godzinę 15:00 do Saloniku Literackiego Międzynarodowych Targów Książki na spotkanie autorskie z Camillą Grebe i Paulem Leanderem-Engströmem, autorami trylogii „Mroczna Moskwa”. Tematem rozmowy będzie Putinowska Rosja w szwedzkim kryminale. Mocne wrażenia gwarantowane.

Wydawnictwo Prószyński i S-ka czeka na was na stoisku C31. Dział promocji zaplanował spotkania z autorami, podpisywanie książek i mnóstwo fascynujących rozmów. Stoisko odwiedzą Katarzyna Puzyńska, Marcin Kozioł, Pan Poeta, Olga Rudnicka, Karolina Korwin Piotrowska, Małgorzata Gutowska-Adamczyk i inni. Kupicie też najświeższe nowości, w tym wydane pod naszym patronatem „Śpiące królewny” Stephena i Owena Kingów oraz „Grace i Grace” Margaret Atwood.

Jedna z najlepszych polskich oficyn komiksowych, Kultura Gniewu, rozłożyła swoją ofertę na stoisku D78. Oprócz gorących premier, w tym graficznej opowieści o podróży Josepha Conrada w głąb afrykańskiego Kongo, nowych komiksów Świdzińskiego i Guya Delisle’a, wydawnictwo przygotowało również spotkania. Warto wybrać się po autografy Karola „KRL-a” Kalinowskiego, Marcina Podolca, Joanny Karpowicz, Toma Tirabosco i innych.

Na stoisku D16 znajdziecie książki Wydawnictwa Literackiego, ale też spotkacie Jacka Dukaja, Marcina Świetlickiego, Olgę Tokarczuk, Romę Ligocką, Huberta Klimko-Dobrzanieckiego, Annę Brzezińską i innych autorów.

Wydawnictwo Czarna Owca czeka na stoisku D32. Tam w sobotę i niedzielę będziecie mogli spotkać się z publikującymi w oficynie autorkami i autorami: Mają Wolny, Martą Zaborowską, Vincentem Severskim i Mariuszem Zielke. Z kolei w sobotę o godz. 14:00 w sali Lwów B odbędzie się spotkanie z Camillą Läckberg! Będzie to okazja, aby przedpremierowo nabyć najnowszą książkę autorki – „Czarownicę”.

Międzynarodowe Targi Książki to impreza wielopłaszczyznowa i różnorodna. Stąd też Wydawnictwo Zwierciadło zaplanowało na tę okazję spotkania z takimi autorami, jak: Łukasz Orbitowski, Ałbena Grabowska, Michał Rusinek, Monika Mrozowska czy Leszek Talko. Polecamy zajrzeć na stoisko D60.

Egmont Polska zachęca małych i dużych miłośników komiksu do odwiedzenia stoiska numer C48 w Hali Wisła. Przygotowano wiele premierowych książek, komiksów i gier planszowych, a także specjalne promocje. Swoje komiksy będą opatrywać autografami i rysunkami m.in. Mieczysław Fijał, Berenika Kołomycka, Piotr Bednarczyk i Maciej Kur.

Na targach nie mogło też zabraknąć Grupy Wydawniczej Foksal, czyli: Wydawnictwa W.A.B., Buchmann, Wilga, Uroboros i YA tu czytam. Do Krakowa przyjechali również autorzy współpracujący z wymienionymi oficynami. Zygmunt Miłoszewski podpisze aż 300 przedpremierowych egzemplarzy swojej nowej powieści „Jak zawsze” ? zanim książka trafi na półki księgarń w całej Polsce. Czytelnicy będą mogli też spotkać się m.in. z Cezarym Łazarewiczem, Marcinem Wrońskim, Martą Kisiel, Wiolettą Grzegorzewską i Sylwią Zientek.

Wydawnictwo Filia zaprasza na spotkania z autorami. Na stoisku A18 (ale nie tylko tam) pojawią się m.in. Magdalena Witkiewicz, Alek Rogoziński, Brittainy C. Cherry, Remigiusz Mróz i inni.

Wydawnictwo Muza oraz Wydawnictwo Akurat mają swoje stoisko pod numerem D9. Oprócz wielu atrakcji, premier i promocji przygotowano także spotkania. Miłośnicy kryminału mogą liczyć na obecność Katarzyny Bondy, Grzegorza Kalinowskiego, który będzie promował najnowszą książkę „Pogromca grzeszników”, oraz Ryszarda Ćwirleja, laureata tegorocznej Nagrody Czytelników Wielkiego Kalibru.

Wydawnictwo Marginesy zaprasza na stoisko A6. W tym roku swoje książki podpisywać będą: Marta Guzowska, Igor Brejdygant, Joanna Kuciel-Frydryszak, Elżbieta Baniewicz i bohaterka jej książki Anna Dymna, Beata Gawryluk i Krzysztof Zajas.

Zysku i S-ki nie ma na targach jako wystawcy, tym niemniej obecna jest bodaj najpopularniejsza polska autorka publikująca pod szyldem wydawnictwa, czyli Elżbieta Cherezińska. Pisarkę będzie można spotkać w sobotę na stoiskach księgarni Gandalf (C72) i TaniaKsiazka.pl (C79).

Na stoisku B34 rezyduje wydawnictwo Czwarta Strona. Odwiedzających czekają spotkania z autorami, konkursy z nagrodami, dużo książek (nawet przedpremierowe egzemplarze) i niespodzianki. Pojawią się Robert Małecki, Marcel Woźniak, Agata Przybyłek, Michalina Grzesiak, Natalia Sońska, Paulina Hendel, Aleksandra Polak, Martyna Senator, Adam Faber, Małgorzata Rogala i Karolina Wilczyńska.

Wydawnictwo Znak znajdziecie na stoisku C30. Tam też spotkacie Michała Witkowskiego, Janusza L. Wiśniewskiego, Annę Dziewit-Meller i wielu innych polskich autorów. Gościem honorowym tegorocznej edycji targów jest Francja. Z tej okazji w Krakowie pojawi się uwielbiany przez polskich czytelników Eric-Emmanuel Schmit, autor bestsellera „Oskar i pani Roża” oraz kilkunastu innych powieści, które zdobyły serca czytelników. W Znaku ukazuje się właśnie jego najnowsza powieść „Człowiek, który widział więcej”.

Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie to jedna z największych imprez w Polsce poświęconych literaturze. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji są słowa portugalskiego pisarza Fernando Pessoi „Czytam i staję się wolny”. Gościem Honorowym została wybrana Francja. Każdego roku na targach przygotowuje się ofertę wydawniczą polskich i zagranicznych wydawnictw, warsztaty i panele dedykowane branży wydawniczo-księgarskiej, spotkania z autorami na stoiskach wydawców i w salach seminaryjnych, konkursy, wystawy, happeningi literackie i wiele innych atrakcji.

fot. Stanisław Rozpędzik/Wikimedia Commons

Tematy: , , , , , , , , , , , , , , , ,

Kategoria: wydarzenia