Gdańsk będzie miał swoje targi książki. Pierwsza edycja imprezy już w marcu

4 stycznia 2018


Dobra wiadomość dla miłośników literatury z Trójmiasta. Wreszcie będą mogli wziąć udział w targach książki z prawdziwego zdarzenia. Pierwsza edycja imprezy odbędzie się w marcu 2018 roku w Gdańsku.

Do tej pory czytelnicy z Trójmiasta, którzy chcieli wziąć udział w tego typu wydarzeniach, stawali przed koniecznością wyjazdu do Krakowa, Warszawy lub Wrocławia. Inne duże ośrodki miejskie, jak Łódź czy Katowice, zaczęły powoli wyrabiać sobie markę, organizując własne imprezy. Tymczasem Trójmiasto wciąż musiało zadowolić się jedynie wakacyjnymi kiermaszami bądź stoiskami wystawienniczymi organizowanymi przy okazji festiwali. Teraz być może to się zmieni.

Nowo powstała firma Kulturar zapowiada na połowę marca 2018 roku pierwszą edycję Gdańskich Targów Książki. Organizator informuje, że ma to być pierwsza tak duża inicjatywa poświęcona literaturze na Pomorzu. Jej celem jest promocja czytelnictwa, literatury publikowanej w Polsce, a także okazja do konsolidacji środowiska
literackiego i umożliwienia spotkania z nim mieszkańcom aglomeracji gdańskiej.

Gdańskie Targi Książki będą prezentować zróżnicowane spektrum literatury. Od głównego nurtu, uznanych autorów i twórców bestsellerów po debiutantów. Od prozy, przez poezję, książki popularno-naukowe, aż po coraz prężniej rozwijającą się literaturę dziecięcą czy książki artystyczne. „Zaprosimy najlepsze polskie wydawnictwa, nazwiska liczące się w świecie literatury, przeprowadzimy ważne spotkania i debaty wokół nowości wydawniczych, zorganizujemy tematyczne wystawy oraz warsztaty popularyzujące estetykę i projektowanie książek. Planujemy cyklicznie organizować to wydarzenie w przyszłości” ? ujawniają zamiary organizatorzy.

Pierwsza edycja targów odbędzie się w dniach od 16 do 18 marca w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku oraz innych lokalizacjach na terenie Trójmiasta. Z planu budynku udostępnionego na stronie organizatorów wynika, że obiekt pomieści ponad 70 wystawców (z uwagi na możliwość współdzielenia stoiska, wydawców i innych firm prezentujących swoją ofertę może być więcej).

Tematy: , ,

Kategoria: wydarzenia