Fragmenty „Faktotum” Bukowskiego na scenie krakowskiego Teatru Barakah

28 marca 2014

Faktotum - Dramatorium
W najbliższy poniedziałek 31 marca w krakowskim Teatrze Barakah odbędzie się kolejna odsłona cyklu „Dramatorium”. Tym razem krakowscy aktorzy przeczytają fragmenty powieści Charlesa Bukowskiego „Faktotum”.

Bukowski to ulubiony gość sceny „Dramatorium”. Gdy on się pojawia, to pachnie winem, cygarem, mężczyźni myślą o kobiecych nogach, a kobiety o pisarzu stukającym w maszynę przy oknie z niedbale zawieszoną żaluzją chroniącą przed kalifornijskim słońcem. „Faktotum” została opublikowana w 1976 roku. To opowieść o ? a jakżeby inaczej ? Henrym Chinaskim, który szuka pracy, wypełnia kolejne kwestionariusze, podróżuje po kraju i spotyka coraz to dziwniejsze postacie na swej drodze.

Fragmenty powieści Bukowskiego przeczytają: Lidia Bogaczówna, Anna Piróg, Szymon Grzybek, Franciszek Muła. Spotkanie poprowadzi Anna Wyrwik.

Teatr Barakah to prawdopodobnie jedyny teatr w Polsce, w którym odbywają się cyklicznie czytania utworów beletrystycznych najznakomitszych pisarzy. Fragmenty „Faktotum” wystawione zostaną 31 marca o godzinie 20:00 na scenie teatru Barakah przy ulicy Szerokiej 6. Bilety kosztują 5 zł. Rezerwacji biletów można dokonywać pod adresem mailowym: rezerwacje@teatrbarakah.com.

Tematy: , , , , ,

Kategoria: wydarzenia