Ełk będzie miał swój festiwal literacki. Pierwsza edycja #BĘDZIECZYTANE zapowiedziana na koniec lipca

15 maja 2018


W wakacyjny weekend 28-29 lipca na terenie ruin zamku krzyżackiego w Ełku odbędzie się pierwsza edycja #BĘDZIECZYTANE EŁK FESTIWAL ? nowego festiwalu promującego literaturę i czytelnictwo. Wśród atrakcji m.in.: spotkania z wybitnymi autorami, koncerty najlepszych polskich artystów, targowisko książek i kino festiwalowe.

Tematem przewodnim festiwalu jest literatura ? w wydarzeniu wezmą udział znani, cenieni i lubiani pisarze, m.in.: Jakub Żulczyk, Adam Wajrak, Marcin Meller, Katarzyna Puzyńska i Krzysztof Środa.

Organizatorzy zadbali również o tych, który lubią dobrą polską muzykę. Wieczorami będzie można usłyszeć koncerty takich artystów jak: Andrzej Stasiuk & Haydamaky oraz Arek Jakubik. Nazwiska kolejnych muzyków zostaną ogłoszone wkrótce.

Wyjątkowe atrakcje czekają też na najmłodszych festiwalowiczów. W specjalnej strefie „Książka dla dzieci” będą mogli spędzić czas na spotkaniach, warsztatach i zabawach. Gościem specjalnym będzie m.in. Adam Wajrak, który odpowie na wszystkie nurtujące dzieci pytania dotyczące przyrody i świata zwierząt.

Dodatkowo na terenie festiwalu, po licznych spotkaniach literackich i po wieczornych koncertach, miłośnicy filmów o tematyce literackiej, będą mogli pójść do kina festiwalowego „Perła”. Na ekranie wyświetlane będą m.in. „Porwanie Michela Houellebecqa” czy „Wielkie nadzieje”.

Poza strefą festiwalu, na promenadzie w Ełku, odbędzie się targowisko książek (wstęp wolny). Będzie czynne w sobotę i niedzielę, 28 i 29 lipca, w godzinach 10:00-16:00.

Cena biletów w przedsprzedaży to 35 zł (45 zł w dniu imprezy), a karnetów w przedsprzedaży ? 59 zł (69 zł w dniu imprezy). Dzieci do 12. roku i seniorzy powyżej 65. roku wejdą na festiwal za darmo. Więcej informacji znajdziecie na stronie: Bedzieczytane.pl. Organizatorem festiwalu jest Agora, a współorganizatorami Miasto Ełk oraz Ełckie Centrum Kultury.

Tematy: , , , , , , , , , , , ,

Kategoria: wydarzenia