Edward Lee, król ekstremalnych horrorów przyjeżdża do Polski

23 maja 2013

Edward Lee w Polsce
Za kilka dni miłośnicy ekstremalnych horrorów po raz kolejny będą mieli okazję spotkać się z autorem „Sukkuba” i „Ludzi z Bagien”. Amerykański pisarz weźmie udział w spotkaniach z czytelnikami we Wrocławiu i Opolu.

W sobotę 25 maja Lee będzie jednym z gości specjalnych wrocławskich Dni Fantastyki. Na konwent pisarz przyjedzie z krótkometrażową produkcją pt. „The Bighead” zrealizowaną na podstawie jego niesławnej książki. Przed pokazem filmu, który zaplanowano na 23.00 (seans tylko dla widzów dorosłych!), Lee oraz reżyser obrazu Michael Ling opowiedzą o kulisach powstawania „The Bighead”. Wizyta we Wrocławiu ma również charakter zawodowy ? akcja najnowszej powieści, nad którą autor aktualnie pracuje, ma być osadzona właśnie w tym mieście.

Natomiast w poniedziałek 27 maja w Hotelu i Restauracji Szara Willa w Opolu o godzinie 18.00 rozpocznie się spotkanie z pisarzem zorganizowane w ramach „Szuflady Literackiej”, czyli cyklicznego projektu Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych „Suterena”. Lee przybliży opolskim czytelnikom jak działa wyobraźnia autora ekstremalnej grozy i jak to się „robi” w Ameryce, gdzie można wybrać się na studia literackie, które uczą pisania jako regularnego zawodu. Zaraz po spotkaniu z autorem odbędzie się pokaz filmów grozy „Midnight shorts” przy współpracy ze Stowarzyszeniem Opolskie Lamy.

Edward Lee to amerykański twórca często określany mianem króla ekstremalnego horroru. Jego pisarstwo cechują przede wszystkim bezkompromisowość opisu i złożoność fabuły, w której nie stroni od kontrowersyjnych tematów. Lee nominowany był m.in. do prestiżowej Nagrody im. Brama Stokera za opowiadanie „Mr Torso”. W Polsce nakładem wydawnictwa Replika ukazały się dotąd trzy jego powieści: „Sukkub”, „Ludzie z Bagien” i „Golem”.

Tematy: , , , , ,

Kategoria: wydarzenia