banner ad

Eduardo Mendoza w Krakowie

16 października 2011

Eduardo_Mendoza_wPolsce
25 i 26 października w Krakowie będzie gościł Eduardo Mendoza. Jego wizyta zbiega się z wydaniem nowej książki „Wyspa niesłychana”.

W środę 26 października o godzinie 18 pisarz spotka się z czytelnikami w Sali Wyspiańskiego PWST, ul. Straszewskiego 21-22 w Krakowie. W spotkaniu weźmie udział również Abel A. Murcia Soriano, dyrektor Instytutu Cervantesa w Krakowie oraz Carlos Marrodan Casas, tłumacz literatury hispanojęzycznej na polski.

Spotkanie będzie okazją do rozmowy o twórczości Mendozy, a w szczególności o jego najnowszej książce „Wyspa niesłychana”, która ukaże się jutro, tj. 17 października nakładem Wydawnictwa Znak.

Pisarz przyjeżdza do Krakowa na zaproszenie Instytutu Cervantesa. Na spotkanie wstęp wolny.

„Wyspa niesłychana” (premiera 17 października)

Fábregas rzuca wszystko – rodzinę, firmę, kochankę. Przeznaczenie lub przypadek prowadzi go do Wenecji. Dla niego to miejsce niezwykłe, pełne sekretów i tajemniczych postaci – świętych od zaskakujących cudów, morderców grasujących po ulicach, kurtyzan zamieszkujących sypiące się pałace. Miasto hipnotyzuje, budząc głód spóźnionego odkrywania, przeżywania i smakowania życia. I wtedy na drodze Fábregasa staje tajemnicza kobieta, która…
(więcej o książce)

W związku z wizytą pisarza Instytut Carvantesa przygotował szereg wydarzeń towarzyszących:

W poniedziałek 24 października o godzinie 18.00 w Sali Konferencyjnej Instytutu odbędzie się spotkanie z tłumaczami powieści Eduarda Mendozy na język polski, w którym uczestniczyć będą: Marzena Chrobak, Anna Sawicka, Magdalena Tadel i Tomasz Pindel. Po spotkaniu, o godzinie 20.00 zaplanowana jest projekcja filmu „Prawda o sprawie Savolty” w reżyserii Antonio Drove (film z polskimi napisami).

W środę 26 października, po spotkaniu otwartym z pisarzem w PWST odbędzie się projekcja filmu „Rok potopu” w reżyserii Jaime Chávarriego (film z polskimi napisami). Film wyświetlony zostaniew Sali Konferencyjnej Instytutu Cervantesa w Krakowie o godzinie 20.30.

We czwartek 27 października o godzinie 18.00 Javier Pérez Andújar, pisarz i krytyk literacki z Hiszpanii wygłosi wykład pod tytułem „Eduardo Mendoza: lektura (więcej niż) obowiązkowa”, a dziennikarz i krytyk literacki Tomasz Pindel opowie o Polskich przygodach Eduarda Mendozy. Miejsce: Sala Konferencyjna Instytutu Cervantesa.

fot. Magazelka/Wikimedia Commons

Tematy: , , , ,

Kategoria: wydarzenia