Dzisiaj w Krakowie „Dramatorium” z opowiadaniami Borisa Viana

1 października 2015

dramatorium-boris-vian
W czwartek 1 października krakowski ArtCafe Barakah zaprasza na wieczór z literaturą Borisa Viana. Impreza odbędzie się w ramach cyklu „Dramatorium”.

Był pisarzem, poetą, tłumaczem, muzykiem, aktorem i scenarzystą, jedną z najbarwniejszych postaci powojennego Paryża, a z wykształcenia? inżynierem. Podczas swego 39-letniego życia napisał tyle powieści i opowiadań, że jest z czego wybierać! A wszystko to pełne absurdu, czarnego humoru, w surrealistycznym klimacie.

Wieczór z literaturą Borisa Viana odbędzie się w ramach „Dramatorium”. Jest to organizowany przez Teatr Barakah cykl interdyscyplinarnych, internacjonalnych, intermedialnych, intertekstualnych spotkań z literaturą, podczas których aktorzy, pisarze, poeci i czytelnicy wspólnie czytają, wspólnie słuchają, piją, skaczą z balustrady, wspólnie dyskutują, oglądają, śpiewają, recytują, kradną kukurydzę, palą, plują na odległość i szukają dziury w całym!

„Dramatorium” poświęcone Borisowi Vianowi odbędzie się w czwartek 1 października o godzinie 20:00 w ArtCafe Barakah przy ulicy Paulińskiej 28 w Krakowie. Spotkanie przygotowała nasza redakcyjna koleżanka, Anna Wyrwik. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: wydarzenia