banner ad

Dziś w Krakowie walczą w klatce na wiersze

16 września 2015

bitwa-na-teksty-w-krakowie-1
Nie tylko zawodnicy MMA walczą w klatce, ale też… poeci. Dziś, tj. w środę 16 września, o godzinie 20:00 w krakowskim ArtCafe Barakah odbędzie się Bitwa na teksty.

Bitwa na teksty to absolutna nowość krakowskiego podziemia literackiego. Nieduża klatka, dwa mikrofony, dwoje zawodników i spiker – to wszystko, czego potrzeba do odbycia zaciekłej walki. Widzowie mają okazję obserwować pojedynek pełen metaforycznych sierpowych, poetyckich kopniaków karate i uników w stylu ninja.

Pomysł na bitwę powstał bardzo spontanicznie. Anna Treska, Miłosz Majchrzak i Kuba Śledź siedzieli na antresoli w ArtCafe Barakah, paląc papierosy i szukając inspiracji w dymie. Brakuje SLAM-u w Krakowie i to był właśnie powód utworzenia tej cyklicznej imprezy. W wielu miastach Polski, Europy i Ameryki taka forma bitew jest bardzo popularna. W ArtCafe Barakah stworzona została specjalna, krakowska, oryginalna wersja – na środku stoi „prawdziwy” ring MMA – nigdzie indziej w Polsce tego nie ma.

Formuła bitwy przedstawia się następująco: zawodnicy muszą przygotować po dwa teksty na formacie a4 o dowolnej tematyce na dwie pierwsze rundy. W finale zadaniem poetyckich bokserów jest napisanie improwizowanego wiersza z użyciem trzech słów podanych przez publiczność. Zwycięża najlepszy.

W ostatnim starciu w ringu zwyciężyła Anna Treska, uderzając serią epitetów w lewą skroń Grzegorza Like oraz prawym prostym rzucając o deski Jakubem Śledziem. Teraz Anna rzuca rękawice wam. Przyjdźcie do ArtCafe Barakah z własnymi tekstami, stańcie twarzą w twarz z przeciwnikiem i znokautujcie go swoją twórczością.

Bitwa na teksty odbędzie się dzisiaj o godzinie 20:00 w ArtCafe Barakah przy ulicy Paulińskiej 28 w Krakowie.

Poniżej: ogłoszenie zwycięzcy, a w zasadzie zwyciężczyni, pierwszej edycji Bitwy na teksty w sierpniu:

bitwa-na-teksty-w-krakowie-2

fot. ArtCafe Barakah

Tematy: , ,

Kategoria: wydarzenia