Dziś w całej Polsce sklepy internetowe obchodzą Dzień Darmowej Dostawy

29 listopada 2016

dzien-darmowej-dostawy-2016
29 listopada 2500 sklepów internetowych w całej Polsce proponuje klientom możliwość zrobienia zakupów online bez ponoszenia opłat za przesyłkę. To efekt akcji Dzień Darmowej Dostawy, która organizowana jest w naszym kraju już po raz siódmy.

Dzień Darmowej Dostawy zainicjowano w 2008 roku w Stanach Zjednoczonych. Głównym celem wprowadzenia nowej handlowej tradycji było zachęcenie ludzi do robienia zakupów w sklepach internetowych. Tego dnia, przez całą dobę klienci mogą dokonywać zakupów w sieci z opcją darmowej dostawy, i to niezależnie od wartości zamówień, sposobu płatności oraz metody dostawy.

Pomysł Amerykanów szybko podchwycili Polacy i już w 2010 roku zaproponowali swoją wersję akcji. Ma ona u nas miejsce tuż po Czarnym Piątku i Cyberponiedziałku, skupiając sklepy z dosłownie każdej branży. Udział w inicjatywie bierze również blisko 60 księgarń i wydawnictw. Dla czytelników to z pewnością dobra wiadomość, ponieważ nie muszą czekać na uzbieranie większych zamówień, aby zakupić książki online bez ponoszenia dodatkowych kosztów.

W tym roku darmową dostawę oferują m.in. księgarnie: Platon24.pl, Livro.pl, Empik.com, Matras.pl, Gigant.pl, Ksiazki.org, Avalon.pl, Bookoff.pl, Czytay.pl, ChodnikLiteracki.pl, Przedwojenny.pl i portal Skupszop.pl. Bez kosztów przesyłki można również zamawiać w sklepach należących do wydawnictw: Znak, Muza, SQN, Czeskie Klimaty, Publicat, Prószyński i S-ka i Media Rodzina. Czytelnicy komiksów z pewnością będą chcieli skorzystać z oferty sklep.gildia.pl i wydawnictwa Egmont.

Przed złożeniem zamówienia należy zwrócić uwagę, czy dana księgarnia lub sklep wprowadziła minimalną wartość zamówienia. Organizatorzy akcji zezwolili na tego typu ograniczenie w wysokości 20 złotych, ponieważ wcześniej zdarzały się przypadki dokonywania zakupów za kilka złotych z opcją darmowego kuriera.

Jak wynika z przeprowadzanych regularnie badań, bezpłatna przesyłka jest jednym z motorów zakupów w Internecie. Dlatego też aż 80 procent sklepów, które wzięły udział w zeszłorocznej edycji akcji, odnotowało zwiększoną liczbę zamówień (w porównaniu do średniej z poprzedniego miesiąca), a prawie 1/3 mogła pochwalić się wzrostem sprzedaży o ponad 100 procent.

Pełną listę sklepów biorących udział w Dniu Darmowej Dostawy znajdziecie na stronie: www.dziendarmowejdostawy.pl.

fot. Garry Knight

Tematy: ,

Kategoria: wydarzenia