Dziś na Facebooku i Instagramie rozpoczynają się Domowe Targi Książki. Wydarzenie potrwa do niedzieli

14 maja 2020

Zazwyczaj o tej porze wydawcy przygotowywali się do wielkiego święta książki – Targów Książki w Warszawie. W tym roku impreza się nie odbędzie, ale Wydawnictwo Poznańskie postanowiło swoją energię przekierować do Internetu i przygotowaliśmy alternatywę – Domowe Targi Książki!

Pandemia COVID-19 dotyka wszystkich, jedni wydawcy ograniczają ilość premier, inni w ogóle zaprzestają wydawania, wszyscy starają się jakoś przetrwać. Wydawnictwo Poznańskie wraz ze swoimi markami Czwarta Strona, Czwarta Strona Kryminału i We need YA wybrało zupełnie inną strategię – stara się utrzymać wszystkie premiery zgodnie z planem, a te, których nie idzie utrzymać, przesunąć na najbliższy możliwy termin. W sektorze młodzieżowym postanowiono nawet zintensyfikować działania i stworzyć bogate w gadżety preordery, przyspieszyć wydania e-booków i zaangażować do wspólnej akcji rysowników i ilustratorów.

Targi książki online to również jedna z nowych propozycji. Na czytelników czekają 4 dni wypełnione literackimi atrakcjami – spotkania autorskie, konkursy i oczywiście książki, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie. Wirtualne stoiska znajdą się na Facebooku i Instagramie.

Wydarzenie zaczyna się już dziś, 14 maja, na Facebooku Wydawnictwa Poznańskiego. Odbędą się tam trzy spotkania on-line: ze współpracownikami oficyny oraz z Jonasem T. Bengtssonem, autorem „Życia Sus”, i Niną Olszewską, która napisała reportaż „Pudło. Opowieści z polskich więzień”. W tym samym czasie na Instagramie Wydawnictwa Poznańskiego będzie odbywał się wirtualny Room Tour po siedzibie wydawnictwa, podczas którego pracownicy oficyny będą polecać najciekawsze książki, które wydali.

W piątek 15 maja przenosimy się na profile młodzieżowej marki We need YA! Dla młodych czytelników przygotowano dwie „sale”, w których dużo będzie się działo. Na Facebooku zaplanowano m.in. sesję pytań i odpowiedzi z pracownikami wydawnictwa, wspólne czytanie powieści „Czarny świt” i spotkania autorskie z Ashley Poston i Shelby Mahurin. Na Instagramie z kolei będą odbywać się konkursy i pisarskie pogawędki z Klaudią Bianek, Martyną Senator, Aleksandrą Polak i Adamem Faberem.

W sobotę 16 maja miłośniczki (i miłośnicy) literatury obyczajowej spotykają się na profilach Wydawnictwa Czwarta Strona. Na Facebooku wydarzenia zaczynają się o 10:00 autorskim śniadaniem z Agatą Przybyłek, Natalią Sońską i Klaudią Bianek. Później czeka nas „kawa i ciacho” z Agnieszką Lis i Joanną Szarańską i podwieczorek z Karoliną Wilczyńską, Lidią Liszewską i Robertem Kornackim. Dzień zakończy o 20:00 babski wieczór z Sylwią Trojanowską i Anną Kasiuk. Pracownice wydawnictwa będą z kolei czekać na czytelniczki (i czytelników) w Instagramowym Ogrodzie.

Niedziela 17 maja należeć będzie do Czwartej Strony Kryminału. Wydarzenia zaczną się o godzinie 9:00 od konkursu na profilu marki na Facebooku. Tam odbędą się także trzy spotkania: z redaktorami oraz autorami kryminałów Izabelą Janiszewską i Przemysławem Żarskim oraz Ryszardem Ćwirlejem i Robertem Małeckim. W tym samym czasie na Instagramie Czwartej Strony Kryminału będzie działało Pogotowie Książkowe, w którym pracownicy wydawnictwa będą doradzać czytelnikom, po jakie książki sięgnąć, szukając konkretnych motywów.

[am]

Tematy: , , , , , , , , , , ,

Kategoria: wydarzenia