Drugie Targi Książki w Katowicach

4 września 2012


W najbliższy piątek w katowickim Spodku rozpoczną się 2. Targi Książki. Trzydniowa impreza oferuje spotkania z literaturą osobom w każdym wieku i o różnorodnych literackich oraz okołoliterackich zainteresowaniach.

Tradycyjnie, jedną z głównych atrakcji będą oczywiście spotkania z autorami. W tym roku gośćmi targów będą m.in.: Marta Fox, Andrzej Pilipiuk, Jakub Ćwiek, Andrzej Ziemiański, prof. Jerzy Bralczyk oraz Małgorzata Gutowska-Adamczyk.

Powiedzenie, że fantastyką katowickie targi stoją nie byłoby nadużyciem. Oprócz spotkań literackich, zwiedzający będą mogli również wziąć udział w całodziennych warsztatach literackich prowadzonych przez Jakuba Ćwieka i siedmiu panelach dyskusyjnych na tematy okołofantastyczne.

Miłośnicy literatury będą też mieli okazję spróbować swoich sił w warsztatach linorytniczych, próbach samodzielnego oprawienia książki oraz własnoręcznego wykonania zakładek metodą scrapbookingu, nauce szybkiego czytania, warsztatach międzykulturowych i innych.

Istotną częścią imprezy będzie „Strefa Blogera”, gdzie przyznana zostanie E-Buka, czyli nagroda dla najlepszego (spośród około siedemdziesięciu zgłoszonych) bloga książkowego, Złote Zakładki, czyli nagrody wręczane autorom przez blogerów, a wreszcie dyskusja o tym, co dobrego i co mniej dobrego jest w tym, że się o książkach pisze.

Nie zabraknie również oferty skierowanej do najmłodszych czytelników. Oprócz nowości prezentowanych przez prężnie działające wydawnictwa, przewidziano mnóstwo zabaw inspirowanych treścią książek, spotkania z nauką i ekologią, a także warsztaty edukacji czytelniczej.

Katowickie targi to również strefa rękodzieła i dizajnu z niepowtarzalnymi wytworami ludzkich rąk, promocja kultury z legalnych źródeł, narodowe czytanie „Pana Tadeusza”, antykwariaty i książki z duszą, miejsce spotkań z autorami w nietuzinkowej atmosferze, czyli „Kawa z pisarzem”, akcja „Dzielę się książkami”, podczas której ofiarować można książki dla dzieci z domów dziecka, hospicjów i placówek opiekuńczych, rozmowa o konfliktach Ślązaków i Goroli, poeci i wiele, wiele innych wartych odwiedzenia wydarzeń.

Targi potrwają od piątku 7 września do niedzieli 9 września. Więcej informacji oraz szczegółowy program imprezy znaleźć można na stronie: http://exposilesia.pl/targiksiazki/14/0/pl/.

Organizatorami trzydniowej imprezy są: Miasto Katowice, Uniwersytet Śląski oraz Expo Silesia sp. z o.o.

Tematy: , , ,

Kategoria: wydarzenia