banner ad

Druga edycja Wirtualnych Targów Książki Empiku jeszcze w tym roku

4 sierpnia 2020

Pierwsza, majowa edycja Wirtualnych Targów Książki Empiku przyciągnęła przed ekrany rzesze czytelników. Pozytywne reakcje, wysoka frekwencja oraz wyniki sprzedaży skłoniły markę do zorganizowania kolejnej odsłony wydarzenia jeszcze w tym roku. Jesienna edycja wirtualnych targów z trzema nowymi strefami rozpocznie się 14 października i potrwa aż 12 dni.

Sytuacja pandemii wymusiła na organizatorach tradycyjnych wydarzeń ? w tym również kierowanych do czytelników ? dużą elastyczność. Empik był jedną z pierwszych firm, które postanowiły przenieść do sieci odbywające się wiosną targi książki. Wirtualna formuła wydarzenia, która sprawdziła się po raz pierwszy w maju tego roku, zostanie teraz rozszerzona. Jesienna odsłona to aż 12 dni atrakcji, 3 nowe strefy targowe, kilkadziesiąt spotkań autorskich online oraz eksperckie webinary branżowe dla wydawców.

„Większa część pierwszej połowy tego roku naznaczona była niepewnością, lecz kultura pozwalała przejść przez ten okres łagodniej, z większą nadzieją na przyszłość. Z danych Empiku wynika, że nasi klienci w czasie izolacji jeszcze chętniej sięgali po książki ? zarówno w wersji papierowej, jak i po e-booki czy audiobooki. Gdy stało się całkowicie jasne, że ze względu na zagrożenie epidemiczne doroczne wydarzenia książkowe nie mogą odbyć się w dotychczasowej formule, postanowiliśmy umożliwić czytelnikom kontakt z żywą kulturą w domowym zaciszu” ? mówi Michał Tomaniak, dyrektor działu „Książka” w Empiku.

Podczas wiosennych Wirtualnych Targów Książki sprzedano 120 tysięcy egzemplarzy książek z promocyjnej oferty targowej, a spotkania autorskie zgromadziły publiczność liczącą 640 tysięcy unikalnych widzów. „Liczby te potwierdzają, że oficjalne premiery wydawnicze online stanowią ciekawą alternatywę dla tradycyjnych wydarzeń offline. Przestrzeń wirtualna tworzy szanse dotarcia do jeszcze szerszego grona potencjalnych czytelników, dlatego nie spoczywamy na laurach ? w październiku chcemy podwoić liczbę sprzedanych książek i uczestników spotkań” ? zapowiada Tomaniak

Uczestnicy wirtualnej imprezy będą mogli kupić wyczekiwane tytuły w wersji papierowej lub cyfrowej, spotkać ulubionych twórców i wziąć udział w rozmowach online. W tej edycji główna scena targowa uzupełniona zostanie o 3 dodatkowe strefy dedykowane różnym pokoleniom czytelników ? Przecinek i Kropka, #sięczyta oraz Apostrof. Po odwołaniu kwietniowych Targów Książki Dziecięcej Przecinek i Kropka, których poprzednia odsłona przyciągnęła 12 tysięcy uczestników, Empik postanowił również i to wydarzenie przenieść do wirtualnej formuły.

Kolejna edycja Wirtualnych Targów Książki odbędzie się w dniach 14-25 października 2020 roku. Trwa nabór wystawców ? Empik zaprasza do współpracy zarówno duże, jaki i mniejsze, niezależne wydawnictwa. Zgłoszenia wystawców odbywają się za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie sieci.

[am]

Tematy: , ,

Kategoria: wydarzenia