banner ad

„Dramatorium” z klasyką literatury fantastyczno-naukowej już dziś w krakowskim ArtCafe Barakah

26 maja 2016

Dramatorium-z-Przyszlosci
Po ponad miesięcznej przerwie aktorzy krakowskiego Teatru Barakah powracają do czytania książek. W czwartek 26 maja w ramach kolejnej odsłony „Dramatorium” zaprezentują widzom klasykę literatury fantastyczno-naukowej.

Jak będzie wyglądać przyszłość? Pisarze science-fiction opisują ją od dawna. Przeniesiemy się zatem parę, paręnaście, parędziesiąt, a nawet paręset lat w przód, by zobaczyć, jak wtedy będzie wyglądał świat, z jakimi nowinkami technicznymi i osiągnięciami nauki będzie się zmagał człowiek i jakie strachy przyszłości mu grożą.

W podróż w czasie z klasyką literatury fantastyczno-naukowej zabiorą nas aktorzy krakowskiego Teatru Barakah, a okazją do tego będzie kolejna odsłona „Dramatorium”, czyli interdyscyplinarnych, internacjonalnych, intermedialnych, intertekstualnych spotkań z literaturą, podczas których prezentowane są najciekawsze dokonania współczesnej (i nie tylko) literatury. Aktorzy, pisarze, poeci, redaktorzy i czytelnicy wspólnie czytają, wspólnie słuchają, wspólnie piją, skaczą z balustrady, dyskutują, oglądają, śpiewają, recytują, kradną kukurydzę, palą, plują na odległość i szukają dziury w całym. Jak piszą organizatorzy, przyszedł czas na wspólne penetrowanie najczarniejszych, najodleglejszych i najbardziej podejrzanych zakątków. Parafrazując Gregory?ego Corso siedzącego na stopniach portorykańskiego Harlemu ? to nie będzie zabawa w poezję, tam są długi do spłacenia!

Spotkanie klasyką sci-fi odbędzie się w czwartek 26 maja o godzinie 20:00 w ArtCafe Barakah przy ulicy Paulińskiej 28 w Krakowie. „Dramatorium” przygotowała nasza redakcyjna koleżanka, Anna Wyrwik. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Tematy: , , , ,

Kategoria: wydarzenia