„Dramatorium” w kuflu piwa, czyli literatura po czesku w Krakowie

29 lipca 2015

kufel_dramatorium
Po pisarzach żydowskich przyszedł czas na zapoznanie się z twórczością naszych południowych sąsiadów. W czwartkowy wieczór 30 lipca w krakowskim Teatrze Barakah odbędzie się „Dramatorium” w kuflu piwa, które przybliży nam literaturę po czesku.

Czechy, czyli piwo, czyli knedliczki, Czechy czyli Krecik, Zelenka, „Postrzyżyny”, Praga, Havel, Wojak Szwejk, południowa granica i „Pociągi pod specjalnym nadzorem”. To pierwsze skojarzenia, jakie przychodzą nam na myśl. W najbliższy czwartek miłośnicy literatury czeskiej będą mogli dać publiczny wyraz swym upodobaniom, uczestnicząc w kolejnej odsłonie „Dramatorium”. Nie zabraknie Bohumila Hrabala, nie zabraknie Jaroslava Haška, nie zabraknie współczesnej czeskiej literatury i nie zabraknie piwa!

„Dramatorium” to cykl interdyscyplinarnych, internacjonalnych, intermedialnych, intertekstualnych spotkań z literaturą, podczas których aktorzy, pisarze, poeci i czytelnicy wspólnie czytają, wspólnie słuchają, piją, skaczą z balustrady, wspólnie dyskutują, oglądają, śpiewają, recytują, kradną kukurydzę, palą, plują na odległość i szukają dziury w całym!

„Dramatorium” poświęcone literaturze czeskiej odbędzie się w czwartek 30 lipca o godzinie 21:00 w ArtCafe Barakah przy ulicy Paulińskiej 28 w Krakowie. Spotkanie przygotowała nasza redakcyjna koleżanka, Anna Wyrwik. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Tematy: , , , , , , ,

Kategoria: wydarzenia