Dorota Masłowska promuje w Krakowie nową książkę dla dzieci i dorosłych „Jak zostałam wiedźmą”
W piątek 16 maja o godzinie 17.00 krakowska Willa Decjusza zaprasza na spotkanie z Dorotą Masłowską, która promować będzie swoją najnowszą książkę: autobiograficzną opowieść dla dorosłych i dzieci pt. „Jak zostałam wiedźmą”.
Masłowska swoją najnowszą książkę kieruje do wszystkich pokoleń. „Jak zostałam wiedźmą” to uniwersalna i nowoczesna opowieść o walce dobra ze złem w świecie gadżetów, sztucznych pragnień i chęci na więcej, więcej, więcej. Głodna wiedźma szuka niegrzecznych maluchów, by zrobić z nich zupę. Upatrzonej przez nią dziewczynce jednak wiele zarzucić się nie da. Wiedźma postanawia zaczarować dziecko i zmusić je do znalezienia niegrzecznego chłopca, dzięki któremu upragniona zupa będzie zjadliwa. Spryskuje dziewczynkę Podmianą Myśli i wraz z konikiem na biegunach wyprawia na poszukiwania Bogusia, który najbardziej kocha iPhone?a i czipsy. Wkrótce jednak się okazuje, że coś poszło nie tak? „Jak zostałam wiedźmą” opowiada o walce, jaką toczymy, przede wszystkim, z samym sobą. W nieustannym pośpiechu, konsumpcyjnej pustce i w pogoni za karierą dorośli zaniedbują relacje z własnymi dziećmi, które coraz częściej funkcjonują w świecie gadżetów, surogatów i wirtualnych emocji. A codzienny wyścig przynosi wszystkim coraz większe, większe, większe? poczucie braku.
Spotkanie z Masłowską w Willi Decjusza, które odbędzie się w piątek, poprowadzi Katarzyna Kubisiowska. Wstęp wolny. Wydarzenie stanowi kolejną odsłonę projektu „SAGA ? warsztaty kreatywności” adresowanego do seniorów zainteresowanych rozwojem umiejętności pisarskich. Kursy kreatywnego pisania uzupełniają otwarte dla publiczności spotkania autorskie z pisarzami, wykłady nt. teorii literatury i współczesnych literackich trendów, dyskusje o współczesnej i dawnej literaturze. Jednym z takich wydarzeń jest właśnie spotkanie z Masłowską.
Dorota Masłowska zadebiutowała w 2002 roku „Wojną polsko-ruską”, którą reklamowano jako „pierwszą polską powieść dresiarską”. Książka spotkała się z bardzo przychylnymi recenzjami Jerzego Pilcha i Marcina Świetlickiego i przyniosła autorce Paszport Polityki w kategorii „literatura”. W 2005 ukazała się druga powieść, „Paw królowej”, za którą Masłowska otrzymała nagrodę literacką Nike. W 2006 autorka zadebiutowała jako dramatopisarka sztuką „Dwoje biednych Rumunów mówiących po polsku”. Rok 2014 przyniósł dwie odsłony aktywności Masłowskiej – pierwszy album muzyczny zatytułowany „Społeczeństwo jest niemiłe” oraz książkę dla dorosłych i dzieci pt. „Jak zostałam wiedźmą”. Pisarka była stypendystką Stowarzyszenia Willa Decjusza w ramach programu Homines Urbani w 2005 roku.
TweetKategoria: wydarzenia