banner ad

Dlaczego nie warto podróżować? Trzecie spotkanie z cyklu „Literatura stosowana” już w najbliższy czwartek

16 grudnia 2013

literatura stosowana 19.12.
W najbliższy czwartek 19 grudnia w Barze Studio przy Teatrze Studio w Warszawie odbędzie się trzecie spotkanie w ramach cyklu „Literatura stosowana”. Tematem wieczoru będą podróże, również w kontekście literatury i reportażu. Booklips.pl jest patronem medialnym tego wydarzenia.

Tym razem autor cyklu Juliusz Kurkiewicz porozmawia z zaproszonymi gośćmi – Krzysztofem Środą i Wojciechem Tochmanem – o etycznych aspektach przemysłu turystycznego, nieaktualności idei podróży jako grand tour rozwijającej osobowość w dobie Internetu, największych podróżniczych rozczarowaniach i koszmarach.

Spotkanie odbędzie się w czwartek, 19 grudnia, o godz. 19.00 w foyer Teatru Studio przy pl. Defilad 1 w Warszawie. Szczegółowe informacje na jego temat znajdziecie na stronie wydarzenia na Facebooku.

Gośćmi wieczoru będą:

Krzysztof Środa – pisarz, tłumacz, historyk filozofii. Pracował w Instytucie Filozofii i Socjologii Polskiej Akademii Nauk, obronił pracę doktorską o fenomenologii Edmunda Husserla, przełożył kilkanaście książek. Autor „Niejasnej sytuacji na kontynencie”, „Projektu handlu kabardyńskimi końmi”, „Podróży do Armenii i innych krajów”. Laureat Nagrody Literackiej Gdynia w kategorii eseistyki.

Wojciech Tochman – reporter, od 1990 roku związany z „Gazetą Wyborczą”. Autor reportaży („Schodów się nie pali”, „Wściekły pies”, „Bóg zapłać”) oraz opowieści reporterskich („Jakbyś kamień jadła”, „Córeńka”, „Dzisiaj narysujemy śmierć”, „Eli, Eli”). Jest współzałożycielem Instytutu Reportażu, gdzie wykłada w Polskiej Szkole Reportażu.

„Literatura stosowana” to cykl spotkań z polskimi pisarzami, podczas których dowiecie się m.in. kto i dlaczego nie lubi podróżować, czy faktycznie prawdziwych Cyganów już nie ma, czy seriale są lepsze od książek a psy od kotów. No i co na to wszystko literatura. Autorem cyklu jest Juliusz Kurkiewicz.

literatura_stosowana_19_12_2

Tematy: , , , , , , , , ,

Kategoria: wydarzenia