banner ad

Czytanie fragmentów książki „Przyjdzie Mordor i nas zje?” oraz spotkanie z Ziemowitem Szczerkiem w krakowskim Teatrze Barakah

21 lutego 2014

Dramatorium - Szczerek
W poniedziałek 24 lutego na nowej scenie Teatru Barakah przy ulicy Paulińskiej 28 w Krakowie odbędzie się spotkanie z Ziemowitem Szczerkiem. Rozmowa z pisarzem towarzyszyć będzie najnowszemu Dramatorium, w ramach którego aktorzy teatru przeczytają fragmenty powieści „Przyjdzie Mordor i nas zje”.

„Przyjdzie Mordor i nas zje, czyli tajna historia Słowian” zgodnie uznawana jest za jedną z najlepszych polskich książek zeszłego roku. Sam autor został Laureatem Paszportu Polityki za 2013 ? za „przewrotną i wspaniale napisaną książkę, która pokazuje, że żadna podróż, a zwłaszcza podróż na Wschód, nie jest niewinna”. Książka jest połączeniem prozy z reportażem, reportażu faktu z reportażem w stylu gonzo, dotąd kojarzonym głównie ze Stanami Zjednoczonymi i Hunterem S. Thompsonem. Nie da się nie wspomnieć o tematyce książki, tym bardziej w obliczu obecnych wydarzeń na Ukrainie. „Przyjdzie Mordor i nas zje?” to wspomnienia autora z jego podróży na Ukrainę, po Ukrainie, wrażenia z podróży, opisy zdarzeń, które miały miejsce albo mogły mieć miejsce, postaci, które spotkał albo mógłby spotkać?

Podczas Dramatorium aktorzy przeczytają fragmenty „Mordoru”, a po tym odbędzie się spotkanie z Ziemowitem Szczerkiem. Czytać powieść będą: Lidia Bogaczówna, Anna Piróg, Jan Mancewicz i Franciszek Muła.

Wstęp na odczyt i spotkanie kosztuje 5 złotych. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 20.30.

Tematy: , , , , ,

Kategoria: wydarzenia