Czy nagrody literackie powinny zostać zlikwidowane? Rusza cykl spotkań „Literatura stosowana”

2 października 2013

Literatura stosowana
W Barze Studio przy Teatrze Studio w Warszawie rusza cykl spotkań poświęconych literaturze pod nazwą „Literatura stosowana”. Spotkanie inauguracyjne – rozmowa z laureatem/laureatką tegorocznej nagrody Nike – już 8 października, tuż po rozstrzygnięciu konkursu. Booklips.pl jest patronem medialnym tego wydarzenia.

„Literatura stosowana” to cykl spotkań z polskimi pisarzami, podczas których dowiecie się m.in. kto i dlaczego nie lubi podróżować, czy faktycznie prawdziwych Cyganów już nie ma, czy seriale są lepsze od książek a psy od kotów. No i co na to wszystko literatura. Współorganizatorem i prowadzącym spotkania jest Juliusz Kurkiewicz z „Gazety Wyborczej” i „Magazynu Książki”.

Gośćmi spotkania inaugurującego cykl będą laureat bądź laureatka nagrody Nike 2013 oraz jej jurorzy – Przemysław Czapliński i Jan Gondowicz. Rozmówcy postarają się znaleźć odpowiedź na pytanie: Czy nagrody literackie powinny zostać zlikwidowane?

Spotkanie odbędzie się tuż po ogłoszeniu wyników nagrody, we wtorek 8 października o godz. 19.15 w górnym foyer Teatru Studio przy pl. Defilad 1 w Warszawie. Szczegóły na temat spotkania znajdziecie na stronie wydarzenia na Facebooku.

Tematy: , , , , , , , , , , ,

Kategoria: wydarzenia