banner ad

Czwarta edycja Gdańskich Targów Książki od piątku w Europejskim Centrum Solidarności

14 września 2022

W piątek 16 września rozpoczną się Gdańskie Targi Książek. Trzydniowa impreza odbędzie się w Europejskim Centrum Solidarności. Przed czytelnikami 3 dni prawdziwego święta literatury, wypełnione premierami wydawniczymi i ciekawymi spotkaniami autorskimi.

Gdańskie Targi Książki to pierwsza tak duża inicjatywa poświęcona literaturze na Pomorzu. Jak podkreślają organizatorzy, jej celem jest promocja czytelnictwa, literatury publikowanej w Polsce, a także okazja do integracji środowiska literackiego oraz spotkania mieszkańców aglomeracji gdańskiej.

Czwarta edycja wydarzenia odbędzie się w Europejskim Centrum Solidarności w dniach od 16 do 18 września w ramach Gdańskiego Tygodnia Demokracji. Wstęp na targi oraz udział we wszystkich wydarzeniach literackich będą bezpłatne.

„Gdańskie Targi Książki będą prezentować zróżnicowane spektrum literatury. Od głównego nurtu, uznanych autorów i twórców bestsellerów po debiutantów. Od prozy, przez poezję, książki popularno-naukowe, aż po coraz prężniej rozwijającą się literaturę dziecięcą czy książki artystyczne. Trzydniowe targi to czas spotkań autorskich i premier wydawniczych. To także pretekst do tego, aby porozmawiać o literaturze i kulturze, która łączy, a nie dzieli, ma siłę oddziaływania pomimo różnic i barier” – piszą organizatorzy.

W programie przewidziano spotkania autorskie m.in. z Radkiem Rakiem, Witem Szostakiem, Tamarą Dudą, Marcinem Wichą, Dorotą Kotas, Markiem Krajewskim, Michałem Witkowskim, Andrusem Kivirähkiem, Sylwią Chutnik, Justyną Bargielską, Tymonem Tymańskim, Krzysztofem Bochusem czy Anną Cieplak.

Przygotowano również ciekawe rozmowy i debaty tematyczne. Vincent V. Severski i Przemysław Piotrowski opowiedzą o tym, czy polityka to bagno. Roksana Jędrzejewska-Wróbel, Magdalena Witkiewicz i Artur Rogoś zastanowią się nad tym, czy Gdańsk jest miastem literatury. Natomiast poeci Paweł Kobylewski i Zdzisław Lipiński oraz poetka Magdalena Lipińska podyskutują o znaczeniu poezji w naszym życiu.

W przestrzeni wystawowej swoją ofertę książkową prezentować będzie około 50 wystawców, w tym Agora, Czarna Owca, Części Proste, Dowody na Istnienie, Dwie Siostry, W.A.B., Helion, Instytut Kultury Miejskiej, Karakter, Książkowe Klimaty, Marpress, Media Rodzina, Motyle Książkowe, Nasza Księgarnia, Oficynka, Skarpa Warszawska, słowo obraz/terytoria, Świat Książki, Wielka Litera, W Podwórku, Wydawnictwo Literackie czy Znak.

Szczegóły na temat czwartej edycji Gdańskich Targów Książki znajdziecie na stronie imprezy. Wybrane wydarzenia transmitowane będą w mediach społecznościowych.

[edm]

Tematy: , ,

Kategoria: wydarzenia