Bookowisko ? zimowy kiermasz książek we wrocławskim klubie Proza

24 stycznia 2019


Już w najbliższą sobotę we wrocławskim klub Proza odbędzie się zimowa edycja Bookowiska, polegająca na wyprzedaży książek, na które nie mamy już miejsca w domu. To świetna okazja, by wyszukać wyjątkowe, niedostępne już w księgarniach publikacje i za symboliczne kwoty odświeżyć swoją domową bibliotekę.

Bookowisko to dobrze już znana wrocławianom inicjatywa otwartego dla wszystkich kiermaszu, który kilka razy w roku odbywa się w Przejściu Garncarskim, a zimą w klubie Proza. W wyprzedaży może wziąć udział każdy ? zarówno jako kupujący jak i jako wystawca ? by za symboliczne kwoty sprzedać te publikacje, na które nie ma już miejsca w domu. W przypadku sprzedających należało wcześniej wysłać zgłoszenie do organizatora ? Wrocławskiego Domu Literatury ? i zarezerwować sobie bezpłatne miejsce. Jeśli zaś ktoś chce kupić książki, wystarczy po prostu przyjść.

Na Bookowisko z pewnością warto zajrzeć, jeśli poszukujemy publikacji, których nie dostaniemy już w księgarniach. Będziemy zadowoleni także, jeśli mamy zamiar zaopatrzyć się w większą liczbę książek nie wydając przy tym fortuny. Tutaj na równych prawach funkcjonują wszystkie gatunki: będzie fantastyka, kryminał, powieści sensacyjne i obyczajowe, poezja, książki dla dzieci, albumy, książki naukowe. Ta impreza to także świetna okazja, by wymienić się książkami i swobodnie porozmawiać o literaturze z innymi bukinistami i czytelnikami. Wstęp na Bookowisko jest bezpłatny.

Tegoroczna zimowa edycja imprezy odbędzie się w sobotę 26 stycznia od 11:00 do 16:00 w klubie Proza, mieszczącym się na 2 piętrze siedziby Wrocławskiego Domu Literatury przy Przejściu Garncarskim 2 we Wrocławiu.

fot. Andrzej Solnica

Tematy: , ,

Kategoria: wydarzenia