Big Book Festival dla wszystkich pokoleń. Przybliżamy punkty programu dla całej rodziny

12 czerwca 2018


Wielkimi krokami zbliża się tegoroczna edycja Big Book Festival. Organizatorzy przygotowali wydarzenia dla wszystkich pokoleń, dlatego w dniach od 22 do 24 czerwca warto stawić się w warszawskim Fun Parku & Arenie Wspinaczkowej całą rodziną.

W programie znajdą się punkty przygotowane specjalnie z myślą o najmłodszych uczestnikach, wyemancypowanych babciach, dowcipnych wujaszkach, małych i dużych entuzjastkach girl power i nastolatkach w potrzebie. Będziemy głaskać psy z Barbarą Gawryluk, sadzić drzewo z Cezarym Harasimowiczem, ruszać do boju z Clémentine Beauvais, grać w piłkę z Marią Parr i troszczyć się o siebie z Eve Ainsworth. „Przyjdźcie razem, a każdy wybierze coś dla siebie. Dorośli w fun-parku, dzieci na łące, całe rodziny ? w ogrodzie!” ? zapraszają Anna Król i Paulina Wilk z Fundacji „Kultura nie boli”.

Poniżej przybliżamy międzypokoleniowe punkty programu Big Book Festival dla rodzin:

LEKCJA ODPADANIA
Rodzinne kibicowanie i okazja do spotkania z himalaistami! Dwie drużyny śmiałków wchodzą po pionowej ścianie asekurowane przez wspaniałych himalaistów. Na wyżyny wspinają się talenty pisarskie i dziennikarskie.
W drużynie „Bezpieczne ósemki” znajdą się: Roman Bielecki OP, Renata Kim, Jan Niebudek, Adam Szaja, Piotr Trybalski, Weronika Wawrzkowicz. Asekuruje i zagrzewa: Kinga Baranowska. Trenuje: Szymon Łodziński.
Drużynę „Zakręcony HMS?Y” tworzą: Kamil Bałuk, Aleksandra Boćkowska, Anna Król, Wojciech Kuczok. Asekuruje i mobilizuje: Piotr Pustelnik. Trenuje: Michał Łodziński. Rywalizację komentuje i emocje rozpala: Jacek Kaczyński.
Kiedy i gdzie: sobota, 23.06, godz. 12:00, Arena.

TROSKA
O dzieciach, które przejmują opiekę nad dorosłymi i nierównowadze w relacjach, będzie mówić brytyjska autorka Eve Ainsworth. Rozmowę poprowadzi Katarzyna Pruchnicka. Zapraszamy małych i dużych! Partnerem wydarzenia jest British Council.
Kiedy i gdzie: sobota, 23.06, godz. 14:00, Plac Zabaw.

ZIELONE ŚNIADANIE. ROŚLINNA KUCHNIA KUKBUKA
Kulinarna pochwała potraw pochodzących z ziemi, słońca i natury. W trakcie tego punktu programu będziemy jeść i rozmawiać o filozofii wegetarianizmu w towarzystwie Anny Cymer, Eryka Wałkowicza oraz Lisen Sundgren. Prowadzi i częstuje: Daria Pawlewska.
Kiedy i gdzie: niedziela, 24.06, godz. 11:00, Okrągły Stół.

JOGA Z KSIĄŻKĄ 
Trening z Kasią Bem. Naucz się, jakie pozycje są najlepsze do czytania w domu, na trawie i plaży, jak relaksować oczy i odprężyć kręgosłup po godzinach spędzonych na lekturze. Zabierz przyjaciela, książkę i matę (lub wypożycz je na miejscu), pobierz numerek i czytaj zdrowo!
Kiedy i gdzie: niedziela, 24.06, godz. 12:00, Ogród.

PRZYJACIEL DO ZADAŃ SPECJALNYCH
O psach, które ratują życie, prowadzą niewidomych, pomagają starszym i dbają o nasze bezpieczeństwo opowie Barbara Gawryluk. Rozmowę poprowadzi Katarzyna Stoparczyk. Zapraszamy małych, dużych oraz psy!
Kiedy i gdzie: sobota, 23.06, godz. 12:00, Ogród.

NA ZAWSZE RAZEM!
O przyjaźniach zawartych w dzieciństwie, o bliskości bez uprzedzeń, chłopaczarskich i dziewczyńskich sposobach na bycie razem z norweską autorką Marią Parr porozmawia Joanna Olech. Zapraszamy małych i dużych!
Kiedy i gdzie: sobota, 23.06, godz. 12:00, Łąka.

PASZTETY, DO BOJU!
O wyzwoleniu z kompleksów, przebudzeniu dziewczyn, nowej energii dziewuch i dam z francuską autorką Clémentine Beauvais porozmawia Anna Dziewit-Meller. Zapraszamy małych i dużych!
Kiedy i gdzie: niedziela, 24.06, godz. 12:00, Plac Zabaw.

O CZYM SZUMIĄ MIRABELKI
Co wiedzą o nas drzewa? Co by powiedziały o wielkich wydarzeniach i codziennych radościach, gdyby mogły? Wyobraża sobie Cezary Harasimowicz. Spotkanie poprowadzi Weronika Wawrzkowicz. Zapraszamy małych i dużych!
Kiedy i gdzie: niedziela, 24.06, godz. 12:00, Łąka.

7 DNI: PRZEMOC RÓWIEŚNICZA
Trening pewności siebie. Jak radzić sobie z agresją słowną, bronić się przed byciem obrażanym lub ośmieszanym. Warsztaty dla młodzieży 12-16 lat. Prowadzą Joanna Wegrzynowska i Hubert Czemierowski, Stowarzyszenie „Bliżej dziecka”. UWAGA ZAPISY! Napisz: spotkania@big-book.pl.
Kiedy i gdzie: sobota, 23.06, godz. 12:00, Plac Zabaw.

ZADURZENIE: PRZEMOC NA RANDCE
Trening szacunku i stawiania granic. Jak reagować na przemoc, jak jej unikać i czym jest asertywność. Warsztaty dla młodzieży 14-18 lat. Prowadzą Marta Kuźmicz i Agnieszka Łukowiak, Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie ? Niebieska Linia. UWAGA: ZAPISY! Napisz: spotkania@big-book.pl.
Kiedy i gdzie: sobota, 23.06, godz. 12:00, Pokój Prób.

KRZYWDA: SAMOOKALECZENIE
Trening wrażliwości i reagowania. Jakie powody i uczucia towarzyszą samookaleczaniu, do kogo się zwracać. Warsztaty dla młodzieży 12-15 lat. Prowadzą Lucyna Kicińska i Aleksandra Machniak, Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę. UWAGA: ZAPISY! Napisz: spotkania@big-book.pl.
Kiedy i gdzie: sobota, 23.06, godz. 12:00, Warsztat.

A do tego przez całą sobotę i niedzielę (godz. 12:00-20:00) działają trzy instalacje EKSPEDYCJA:
BIEGUN PÓŁNOCY, HIMALAJE i KOSMOS, w których będzie można poczuć na własnej skórze, jak to jest być na biegunie, na wysokości 8 tysięcy metrów i w gwiazdach. Poczujesz chłód, trzeszczenie kry, zobaczysz górskie szczyty i gwiazdy w okularach VR. Wstęp wolny!

Podczas Big Book Festival będzie także otwarta czytelnia plenerowa, festiwalowa księgarnia oraz kawiarnia. Pełny program festiwalu na stronie: www.bigbookfestival.pl.

Tematy: , , , , , , , ,

Kategoria: wydarzenia