banner ad

Bieszczadzkie Lato z Książką w Sanoku i Przemyślu

21 maja 2013

Bieszczadzkie Lato z Książką 2013
W drugi weekend czerwca (8-9.06) w Sanoku i Przemyślu odbędzie się kolejna, siódma edycja Bieszczadzkiego Lata z Książką – otwartej, skierowanej do wszystkich mieszkańców rejonu imprezy kulturalnej. Składają się na nią spotkania z autorami, artystami ? pisarzami, ilustratorami, projektantami, a także ludźmi książki i kultury ? dziennikarzami, naukowcami, wydawcami.

Impreza ma na celu promocję czytelnictwa oraz kultury literackiej w regionie Podkarpacia. Jak tłumaczą organizatorzy, „w sytuacji malejącego zainteresowania książką i literaturą działania tego typu mają wyjątkowe znaczenie, zwłaszcza, gdy podejmowane są w miejscu odległym od centrów kulturalnych”. Poprzez zróżnicowany program, w którym pojawiają się też koncerty, warsztaty dla dzieci, prelekcje i pokazy filmowe, Bieszczadzkie Lato z Książką ma na celu także szeroko rozumianą animację regionalnego życia kulturalnego. Zmierza do zainteresowania jak największych grup czytelników współczesną polską literaturą.

Obok spotkań i innych imprez kulturalnych, nierozłączną częścią Bieszczadzkiego Lata z Książką są minitargi książki, na które zapraszani są wydawcy z całej Polski ? jest to także okazja do zapoznania czytelników z szeroką ofertą wydawniczą.

W tym roku gośćmi imprezy będą m.in.: Małgorzata Gutowska-Adamczyk, Katarzyna Grochola, Jerzy Bralczyk, Janusz Majewski, Sławomir Koper, Eustachy Rylski i Paweł Potoroczyn.

Impreza planowana jest na drugi weekend czerwca. W sobotę 8 czerwca na przemyskim rynku oraz w Przemyskim Centrum Kultury i Nauki odbywać się będą spotkania z zaproszonymi pisarzami. Towarzyszyć im będą całodniowe targi książki na miejskim rynku. Spotkania w Przemyślu zakończy wieczorny koncert na dziedzińcu zamku kazimierzowskiego. Kolejnego dnia Bieszczadzkie Lato z Książką przeniesie się do Sanoka, gdzie ponownie zorganizowane zostaną spotkania z autorami i mini-targi książki, zakończone wieczornym koncertem.

fot. mat. prasowe

Tematy: ,

Kategoria: wydarzenia