Biblioteka Manhattan świętuje 3 urodziny

4 marca 2015

biblioteka-manhattan-3-urodziny
Pierwsza na Pomorzu biblioteka otworzona w centrum handlowym świętuje trzecie urodziny. Z tej okazji trójmiejscy czytelnicy będą mogli spotkać się m.in. z Katarzyną Bondą, topową polską autorką kryminałów i Martą Maklakiewicz, córką kultowego aktora Zdzisława Maklakiewicza i autorką wspomnień poświęconych ojcu.

Biblioteka Manhattan od trzech lat mieści się na drugim piętrze Centrum Handlowego Manhattan w Gdańsku. Oprócz zbiorów tradycyjnych oferuje czytelnikom również płyty muzyczne, filmy i gry. Pomysł założenia biblioteki w centrum handlowym okazał się trafiony, placówkę odwiedza ponad 1000 osób dziennie. Jednak urodziny Biblioteki Manhattan to nie tylko okazja do zaprezentowania danych przeczących czarnym wizjom spadku czytelnictwa, ale również możliwość wzięcia udziału w wieczorach autorskich dla tych, którzy do bibliotek nie chodzą.

Pierwszym gościem będzie królowa polskiego kryminału, Katarzyna Bonda, z którą będzie się można spotkać w Bibliotece Manhattan już w najbliższy czwartek, 5 marca. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18.00. Autorka zadebiutowała w 2007 roku powieścią kryminalną „Sprawa Niny Frank” nominowaną do Nagrody Wielkiego Kalibru. Jest „literacką matką” pierwszego polskiego książkowego profilera – Huberta Meyera, a jej najnowsza powieść to „Pochłaniacz”. Spotkanie poprowadzi Dagny Kurdwanowska z „Czytam w wannie”, która była żywo zaangażowana w tworzenie ostatniego dzieła autorki.

Z kolei w sobotę, 7 marca, w Bibliotece Manhattan pojawi się Marta Maklakiewicz, córka Zdzisława Maklakiewicza i autorka wspomnień poświęconych temu kultowemu aktorowi. Sama historia książki „Maklak ? oczami córki” jest niezwykła ? podczas remontu pianina Marta Maklakiewicz znalazła stary notes ojca. To był początek drogi przez niezwykle barwne, ale momentami trudne i okrutne życie wielkiego aktora, ojca, męża i syna. Spotkanie z Martą Maklakiewicz rozpocznie o godz. 17.00 a poprowadzi je Ryszarda Wojciechowska.

Szczegółowe informacje na temat wydarzeń odbywających się w Bibliotece Manhattan znajdziecie na stronie: http://www.bibliotekamanhattan.pl/.

fot. Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji

Tematy: , , , , , , , ,

Kategoria: wydarzenia