banner ad

Będą rysować komiksy przez 24 godziny. Możesz do nich dołączyć

10 października 2013

24comicsday - 2013
W sobotę 12 października o godz. 12:00 w American Corner (budynek główny WiMBP, Targ Rakowy 5/6 w Gdańsku) pod egidą Pracowni Komiksowej rozpocznie się całodobowa sesja rysowania komiksów. Jest to 7. polska edycja ogólnoświatowej akcji 24 Hour Comics Day. Spotkanie jest otwarte dla wszystkich, którzy chcieliby się włączyć do rysowania na czas.

„24-godzinny komiks” to pomysł amerykańskiego teoretyka komiksu Scotta McClouda. Uczestnicy akcji w ciągu doby rysują 24-stronicowy komiks na temat zadany przez organizatorów. Od pierwszej edycji imprezy, zorganizowanej w USA według tego pomysłu, minęło już ponad 12 lat. W tym czasie inicjatywa zyskała sobie popularność na wszystkich kontynentach i posiada niezliczone lokalne odmiany. Pracownia Komiksowa, działająca przy Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Josepha Conrada w Gdańsku, od 2009 roku jest jedynym polskim organizatorem biorącym udział w tej akcji.

„Nie jesteśmy w stanie przewidzieć, ile osób będzie uczestniczyć w tegorocznej edycji ’24-godzinnego komiksu’. Są osoby, które pojawiają się co roku, ale jest to impreza otwarta i każdy może w niej uczestniczyć. Nie możemy również zdradzić, jaki będzie temat tegorocznego spotkania ? ta informacja zostanie ogłoszona 12 października o godz. 12.00 podczas rozpoczęcia maratonu” – tłumaczą organizatorzy.

Do tej pory w sesjach uczestniczyli już tak znani polscy autorzy, jak Mateusz Skutnik, Jakub Babczyński, Przemysław Zawrotny i Łukasz Godlewski. Kto podejmie się wyzwania w tym roku? Przekonamy się już w najbliższą sobotę.

Tematy: , , , , ,

Kategoria: wydarzenia