Beatlesi na „Dramatorium”, czyli proza Johna Lennona w krakowskim Teatrze Barakah

18 listopada 2015

dramatorium-lennon
W czwartek 19 listopada w ArtCafe teatru Barakah w Krakowie odbędzie się kolejna odsłona „Dramatorium”, tym razem poświęcona jednemu z liderów The Beatles, Johnowi Lennonowi.

Johna Lennona przedstawiać z pewnością nie trzeba. Tak, tak, to ten, co nago leżał z Yoko Ono i wyobrażał sobie, że nie ma nieba, państwa ani własności. Prócz tego, że był marzycielem, muzykiem, piosenkarzem, hippisem, Liverpoolczykiem, Beatlesem? był także pisarzem!

W Polsce jego proza i poezja ukazały się w zbiorze „Na własne kopyto”. Ta książka to nie tylko zwariowane utwory literackie, ale i własne ilustracje Lennona! Podczas spotkania aktorzy Teatru Barakah przeczytają i pokażą dokonania słynnego Beatlesa. Jak obiecują, będzie bardziej „Lucy in the Sky with Diamonds…” niż „No need for greed or hunger / A brotherhood of man”.

„Dramatorium” to interdyscyplinarne, internacjonalne, intermedialne, intertekstualne spotkania z literaturą, podczas których aktorzy, pisarze, poeci i czytelnicy wspólnie czytają, wspólnie słuchają, piją, skaczą z balustrady, wspólnie dyskutują, oglądają, śpiewają, recytują, kradną kukurydzę, palą, plują na odległość i szukają dziury w całym! Jak piszą organizatorzy cyklu, przyszedł czas na wspólne penetrowanie najczarniejszych, najodleglejszych i najbardziej podejrzanych zakątków. Parafrazując Gregory?ego Corso siedzącego na stopniach portorykańskiego Harlemu ? to nie będzie zabawa w poezję, tam są długi do spłacenia!

„Dramatorium” z twórczością literacką Johna Lennona odbędzie się w czwartek 19 listopada o godzinie 20:00 w ArtCafe Barakah przy ulicy Paulińskiej 28 w Krakowie. Spotkanie przygotowała nasza redakcyjna koleżanka, Anna Wyrwik. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Tematy: , , , , , , ,

Kategoria: wydarzenia