B. A. Paris przyjeżdża do Polski. Autorka spotka się z czytelnikami w Warszawie i Krakowie

12 lutego 2018


Na tę wiadomość z pewnością czekali liczni miłośnicy B.A. Paris w naszym kraju. Brytyjska pisarka, znana dzięki powieści „Za zamkniętymi drzwiami”, przyjeżdża do Polski. Wizyta zbiegnie się z premierą nowego thrillera autorki, pt. „Na skraju załamania”.

B.A. Paris to przykład tego, że marzenia o pisaniu i wydawaniu książek można realizować w każdym wieku. Bernadette, bo tak w rzeczywistości ma na imię, swoje twórcze ambicje odkładała na bok aż do pięćdziesiątki. Kiedy wreszcie wychowała pięć córek, a najmłodsza z nich miała pójść do liceum, Paris odkryła, że ma dość czasu, aby pisać. Więc zaczęła przelewać swoje pomysły na papier. Jak wylicza, w ciągu pięciu lat ukończyła sześć powieści, które były odrzucane przez kolejnych agentów. Nigdy jednak nie pozwoliła, aby to podcięło jej skrzydła. „Kiedy dostawałam odpowiedź odmowną, byłam rozczarowana przez jakieś pięć minut, a potem mówiłam sobie: dobra, trzeba napisać kolejną książkę” ? wspomina. Ktoś doradził jej, żeby manuskryptu nie wysyłała bezpośrednio do agenta, ale wpierw skorzystała z pomocy konsultanta, który sprawdzi, czy coś w tekście nie wymaga poprawy. Uwagi, które otrzymała, były może bolesne, ale zastosowała się do nich. I tak, krok po kroku, jej pisarstwo stawało się coraz lepsze.

Pomysł na „Za zamkniętymi drzwiami” dostarczyło życie. „Kilka lat temu miałam przyjaciółkę, który wydawała się mieć idealne małżeństwo, ale była jedna lub dwie rzeczy, które sprawiły, że zastanawiałam się, czy mąż jej nie 'kontroluje’. Moja wyobraźnia poczyniła wielki krok i tak narodził się pomysł na książkę” ? komentuje B.A. Paris. Tym razem autorka nie miała problemów ze znalezieniem wydawcy. Powieść spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem. W samej Wielkiej Brytanii rozeszła się w nakładzie ponad 850 tysięcy egzemplarzy, zyskując tytuł najlepiej sprzedającego się debiutu 2016 roku. Niedawno autorka pochwaliła się na swoim profilu na Facebooku, że książka znalazła już wydawcę w 37. kraju. Polscy czytelnicy również zachwycili się tym klaustrofobicznym thrillerem psychologicznym. Powieść nabyło już w naszym kraju blisko 200 tysięcy osób. Przez prawie rok „Za zamkniętymi drzwiami” figurowało na liście bestsellerów Empiku. Teraz pojawia się możliwość zdobycia autografu na książce. B.A. Paris przyjeżdża bowiem do Polski w drugiej połowie lutego.

Pisarka prezentuje zagraniczne wydania swojej debiutanckiej powieści „Za zamkniętymi drzwiami”.

Pisarka odwiedzi Warszawę i Kraków. W piątek 23 lutego, o godz. 18:00, zaplanowano spotkanie w warszawskim EMPiK Junior. Z kolej w sobotę 24 lutego, o godz. 16:00, Paris zawita do krakowskiej księgarni Świat Książki w Centrum Handlowym Serenada.

Wizyta B.A. Paris w Polsce zbiega się z premierą drugiej, od dawna wyczekiwanej powieści pisarki. „Na skraju załamania” to kolejny thriller pełen zwrotów akcji i ciągłego napięcia. Główną bohaterką jest Cass Anderson, która nie zatrzymała się, by sprawdzić, czy siedząca w zaparkowanym na leśnej drodze samochodzie kobieta nie potrzebuje pomocy. Teraz nieznajoma nie żyje. Od tamtej feralnej nocy Cass nie może się pozbierać ? regularnie powtarzające się głuche telefony mącą jej spokój, a ona sama czuje, że nieustannie jest obserwowana. Nawet najmniejszy dźwięk przyprawia ją o przyspieszone bicie serca i ciarki. Nękana wyrzutami sumienia zaczyna miewać kłopoty z pamięcią. Coraz częściej nie może sobie przypomnieć, czy zażyła lekarstwa, jaki kod odblokowuje alarm, gdzie zaparkowała samochód, dlaczego zamówiła dziecięcy wózek, skoro nie jest w ciąży, i czy leżący na blacie w kuchni nóż na pewno nie był pokryty krwią? Jedyne, czego nie może wyrzucić z pamięci, to twarz zamordowanej kobiety. „Myślę, że to najtrudniejsza książka, jaką kiedykolwiek napisałam” ? mówi Paris. Powieść znajdziecie w księgarniach od 15 lutego.

Tematy: , , , , ,

Kategoria: wydarzenia