Antykwariusze i bukiniści wystawią swoją ofertę. Krakowski Kiermasz Książki już w najbliższy weekend
W najbliższy weekend, 5-7 lipca, odbędzie się kolejna edycja Krakowskiego Kiermaszu Książki. Na stoiskach antykwariuszy i bukinistów znajdziecie czytelnicze perełki, których na co dzień nie ma w księgarniach.
Kiermasz organizowany jest od 2016 roku. Wydarzenie przypomina o bogatych antykwarycznych tradycjach Krakowa, pierwszego polskiego Miasta Literatury UNESCO. Rzadkie wydania, wybitni ilustratorzy, wspaniali autorzy – wszystko to czeka na czytelników na placu św. Marii Magdaleny od piątku od godz. 11:00.
W kiermaszu wezmą udział członkowie Stowarzyszenia Antykwariuszy i Bukinistów Krakowskich, czyli antykwariaty: PiBook, Hulajpole, Suszek Books, Ministerstwo Starych Książek, Świat w tunelu, Szafa Pełna Książek, 451 stopni, Erudyta, Fundacja Biblioteka Domowa, American Bookstore, a także bukiniści Grzegorz Łabuda i Robert Gardas.
„’Szukam słowa’ to hasło, które nawiązuje do debiutanckiego wiersza Wisławy Szymborskiej. Właśnie na kiermaszu mamy szansę podjąć – wzorem poetki – poszukiwanie słów znaczących, ważnych, mocnych. Ponadto, z racji równoległego trwania wydarzenia poświęconego innemu związanemu z Krakowem nobliście – Festiwalu Miłosza – na każdym ze stoisk znajdziecie jego książki” – informuje Krakowskie Biuro Festiwalowe.
Lipcowy kiermasz stanowi też okazję do wzięcia udziału w warsztatach introligatorskich poświęconych szyciu japońskiemu. Jak przekonują organizatorzy, to jedyne w swoim rodzaju warsztaty rękodzielnicze, podczas których uczestnicy nauczą się, jak własnoręcznie stworzyć estetyczny, trwały i praktyczny notes za pomocą tradycyjnej japońskiej techniki. Warsztaty odbędą się w sobotę i niedzielę w godzinach 12:00-14:30.
Kolejne tegoroczne edycje Krakowskiego Kiermaszu Książki zaplanowano w dniach 9–11 sierpnia oraz 27–29 września. Więcej informacji o wydarzeniu znajdziecie na fanpage’u Stowarzyszenia Antykwariuszy i Bukinistów Krakowskich na Facebooku.
[am]
TweetKategoria: wydarzenia