Anke Feuchtenberg w Warszawie

9 listopada 2011


18 listopada w warszawskiej ASP odbędzie się spotkanie z Anke Feuchtenberg, niemiecką rysowniczką, której wychowankami są znani u nas twórcy komiksów Sascha Hommer i Arne Bellstorf.

Anke Feuchtenberger urodziła się w Berlinie Wschodnim w 1963. Studiowała na Wydziale Grafiki w Wyższej Szkole Sztuk Pięknych. Dyplom obroniła w 1988. Przed upadkiem muru berlińskiego tworzyła opozycyjne murale i grafiki. W 1997 została profesorem w Hochschule für Angewandte Wissenschaften in Hamburg, gdzie prowadzi Pracownię Ilustracji. Jej wychowankami są m.in. Sascha Hommer, Arne Bellstorf, których komiksy wydała Kultura Gniewu. Jej pierwsza książka „Herzhaft ? lebenslänglich” ukazała się w 1993. We współpracy z izraelską grupą Actus Tragicus Anke jest także współwydawcą jedynej feministycznej antologii komiksu Echolot 2001. Komiksy i rysunki artystki ukazały się m.in. w Die Zeit, Frankfurter Allgemeine Zeitung, Süddeutsche Zeitung, oraz w wielu antologiach komiksu na świecie. Razem z Stefano Ricci założyła wydawnictwo Mami Verlag, wspierające młodych twórców komiksu. Anke pokazywała swoje prace na wielu wystawach indywidualnych w Nowym Jorku, Paryżu, Berlinie, Hamburgu, Helsinkach, Kyoto czy St. Petersburgu.

Spotkanie i rozmowa z Anke Feuchtenberg to wyjątkowa okazja poszerzenia wiedzy o komiksie oraz sztuce niezależnej. Będzie można też nabyć książki artystki.

Data i miejsce: piątek 18 listopada 2011 o godz. 18:00 w Auli Akademii Sztuk Pięknych przy Krakowskim Przedmieście 5 w Warszawie. Wstęp wolny.

Tematy: , ,

Kategoria: wydarzenia