Aneta Jadowska rusza w trasę 666! 6 dni, 6 miast, 6 spotkań!

4 września 2017


Aneta Jadowska – fantastyczna pisarka, błyskotliwa gawędziarka i cudowna kobieta wielu talentów – rusza w trasę 666. Przez sześć dni odwiedzi sześć miast, w których zaplanowano łącznie sześć spotkań.

Okazja do zorganizowania cyklu spotkań jest nie byle jaka. 13 września Jadowska publikuje nową powieść „Szamańskie tango” – drugą część trylogii poświęconej szamanowi Witkacemu, który pojawił się już na kartach „Szamańskiego bluesa”. Podczas zaplanowanych spotkań z pewnością dowiecie się sporo o szamanizmie, o tym skąd wziął się Witkac, dlaczego autorka wrosła w Toruń oraz gdzie w Toruniu można podrzucić ciało. Na egzemplarzach książek, oprócz autografu, będzie możliwość zdobycia wyjątkowej pieczątki z Witkacem zaprojektowanej przez ilustratorkę serii, Magdalenę Babińską.

Oto rozpiska miast, w których odbędą się spotkania z Anetą Jadowską:

13.09 – Gdańsk, Empik Galeria Bałtycka, godz. 18:00,
14.09 – Warszawa, Empik Junior, godz. 18:00,
15.09 – Katowice, Empik Silesia, godz. 18:00,
16.09 – Wrocław, Empik Renoma, godz. 16:00,
17.09 – Poznań, Empik Plac Wolności, godz. 16:00,
18.09 – Łódź, Empik Manufaktura, godz. 18:00.

Po ogromnym sukcesie heksalogii o Dorze Wilk, policjantce-wiedźmie, Aneta Jadowska postanowiła nie opuszczać pokochanego przez czytelników Thornu ? miasta, które jest magicznym odbiciem Torunia i umieściła tam akcję nowej szamańskiej serii. Głównym bohaterem książek jest Piotr Duszyński „Witkac”, policjant, przyjaciel i były partner Dory. Mężczyzna dobiegający czterdziestki, który zamiast doświadczenia andropauzy czy kryzysu wieku średniego, odkrywa magiczną, alternatywną rzeczywistość. W jego życiu miast szybkich samochodów i pięknych kobiet pojawia się magia, upiory i duchy? Witkac to bohater lekko nieprzystosowany, mrukliwy, nie do końca pasujący do świata, wydający się szorstki, ale do tego opiekuńczy, empatyczny, męski i rycerski. Ot prawdziwy mężczyzna.

W 2016 roku w ręce czytelników trafiła pierwsza część planowanej trylogii poświęconej szamanowi Witkacemu „Szamański Blues”. Teraz otrzymujemy część drugą zatytułowaną „Szamańskie Tango”. Podwójne morderstwo w szczycie sezonu ogórkowego oznacza dla głównego bohatera początek trudnego śledztwa i kłopotów. Odkąd został ojcem, w jego życiu, poza nastoletnią córką, zagościła odpowiedzialność, stabilizacja, a nawet regularne posiłki. W pakiecie z nimi dostał: zamieszanie, strach i bezsenne noce. A jest jeszcze Sęp, nieustanne źródło chaosu. Przedwieczni w Zaświatach, którzy domagają się spłaty długu. I nie mniej przerażająca cicha rewolucja na komisariacie. Śmierć? Szaleństwo? Emerytura? Witkacy nie ma lekkich wyborów. Gdy na szali leży nie tylko jego spokój, ale i życie Kurczaczka, Szaman rusza w Tango.

Mieszkająca w Toruniu Aneta Jadowska to filolożka, wielbicielka pomysłów niepraktycznych i niełatwych, czym uzasadnia doktorat z literatury i wiele innych ślepych uliczek w swojej biografii. Nie lubi bezczynności i nudy. Co widać w jej literackim dorobku. W ciągu zaledwie 5 lat wydała już 11 książek! Seria o Dorze Wilk (6 książek), Seria o Nikicie (2 książki), Szamański cykl oraz zbiór opowiadań. Czyta wszystko co jej wpadnie w ręce, uwielbia seriale kryminalne i muzykę rockową. Byłaby dziś frontmenką kapeli rockowej, gdyby nie została obdarzona słuchem wystarczająco dobrym, by wiedzieć, że za grosz nie potrafi śpiewać. Gdyby miała 9 żywotów jak kot, mogłaby zrealizować fantazje o zawodach idealnych: byłaby policjantką, dziennikarką, aktorką, szalonym naukowcem? Ale że na stanie posiada pojedynczy żywot, zajmuje się pisaniem, a jej bohaterowie przeżywają przygody, których starczyłoby na 9 żyć. Na studiach polonistycznych wciąż wysłuchiwała, że fantastyka nie jest poważną literaturą i że nie powinna marnować na nią talentu. Na kilka lat nawet uwierzyła. Do czasu gdy nie uznała, że uwielbia pisać powieści niekoniecznie poważne i skoro sama woli spędzić wieczór z kryminałem czy urban fantasy niż z Konwickim, dlaczego nie miałaby pisać książek, jakie sama lubi czytać?

fot. Przemysław Bednarczyk

Tematy: , , , , , , , , , , ,

Kategoria: wydarzenia