Aktorzy krakowskiego Teatru Barakah przeczytają opowiadania Jacka Londona

15 listopada 2014

Dramatorium-London
W poniedziałek 17 listopada aktorzy krakowskiego Teatru Barakah zapraszają na kolejną odsłonę „Dramatorium”. Tym razem będziemy mogli posłuchać opowiadań Jacka Londona. Wydarzenie odbywa się pod patronatem Booklips.pl.

Amerykańskiego pisarza Jacka Londona przedstawiać nikomu nie trzeba. Znamy go z „Białego Kła”, „Zewu krwi”, amerykańskich krajobrazów, po których śniegach chodzą kłusownicy, poszukiwacze złota i inni wędrowcy. Jeśli takich klimatów spodziewacie się po opowiadaniach, nie zawiedziecie się. Pamiętajcie jednak, że – i to się na „Dramatorium” sprawdza – często opowiadania pisarza od jego powieści się różnią i potrafią zaskakiwać.

Czym zaskoczą nas opowiadania Londona? Przekonamy się już w najbliższy poniedziałek. Opowiadania Londona przeczytają: Kinga Waligóra, Szymon Grzybek, Paweł Plewa, Paweł Sanakiewicz. Spotkanie poprowadzi nasza redakcyjna koleżanka, Anna Wyrwik.

Pod nazwą „Dramatorium” w Teatrze Barakah odbywają się reżyserowane, kreatywne czytania sztuk teatralnych, prozy i poezji. Teksty z różnych krajów, miast, różnych pisarzy, z różnych czasów i literackich stylów czytane są w każdy poniedziałek. Czasem przy stoliku, czasem z inscenizacją, czasem z muzyką na żywo, czasem czyta widz, czasem z gościem specjalnym, czasem bez wina, czasem z… Jak wyjaśniają organizatorzy, „Dramatorium” jest tym, czym Teatr Barakah może i chce podzielić się z widzem jako przyjacielem.

„Dramatorium” z opowiadaniami Jacka Londona odbędzie się w poniedziałek 17 listopada 2014 o godzinie 20.00 w ArtCafe Barakah przy ulicy Paulińskiej 28. Bilety w cenie 7 zł można rezerwować pod adresem mailowym: rezerwacje@teatrbarakah.com.

Tematy: , , , , , , ,

Kategoria: wydarzenia