banner ad

7 Międzynarodowy Festiwal Opowiadań we Wrocławiu

20 września 2011


W dniach od 3 do 8 października, we Wrocławiu odbędzie się 7 edycja Międzynarodowego Festiwalu Opowiadań ? jednego z czołowych polskich wydarzeń literackich.

Festiwal stawia sobie za cel wymianę doświadczeń pomiędzy pisarzami pochodzącymi z różnych środowisk i kultur, badanie oddziaływania literatury na inne dziedziny sztuki. Najważniejszym punktem festiwalu ? obok spotkań autorskich, paneli dyskusyjnych, adaptacji filmowych, warsztatów dla tłumaczy i sesji creative writing ? są prezentacje opowiadań prowadzone przez autorów w językach oryginalnych. W tym roku udział w prezentacji zapowiedzieli m.in. Simon van Booy z USA, Jurij Andruchowycz z Ukrainy, Petra Hůlová i Petr Šabach z Czech, Helle Helle z Danii oraz polscy autorzy: Justyna Bargielska, Stefan Chwin i Łukasz Orbitowski.

Festiwal prowadzi również działalność wydawniczą, której efektem w poprzednich latach były antologie: ?Zaraz wracam? i ?Projekt mężczyzna?, a w tym roku będą miały premierę dwie kolejne antologie: ?Swoją drogą? i ?ORWO?.

Inspiratorką festiwalu, organizowanego od 2004 roku we Wrocławiu, jest Olga Tokarczuk. Początkowo zespół organizacyjny tworzyli głownie wykładowcy Uniwersytetu Wrocławskiego. W 2007 roku festiwal poszerzył formułę i zmienił organizatora – obecnie jest nim Centrum Kultury ZAMEK we Wrocławiu.

Szczegółowe informacje odnośnie imprezy znajdziecie na stronie festiwalu: http://opowiadanie.home.pl/2011/

Tematy: , , ,

Kategoria: wydarzenia