6. edycja Poznańskiego Festiwalu Kryminału Granda w drugiej połowie września

7 września 2020

W dniach od 18 do 20 września po raz szósty odbędzie się Poznański Festiwal Kryminału Granda. Wstęp na wszystkie wydarzenia przygotowane w ramach imprezy jest bezpłatny. Zapisy na spotkania powinny wkrótce ruszyć na stronie festiwalu.

Hasłem przewodnim w tym roku uczyniono: Prawdziwe kłamstwa. Wiadomo wszak, że kłamstwo jest jednym z najważniejszych warunków powstania wiarygodnego kryminału. Liczne i niezwykłe aspekty kłamstwa rozważane będą w towarzystwie pisarzy, kryminologów, policjantów, aktorów i specjalistów różnych branż. Sprawdzane będą jego wszystkie odcienie i barwy, zbadana jego płeć i natura psychologiczna. Będzie się mówić o zmyślaniu i używaniu kłamstwa jako narzędzia kreacji, o manipulacji, uwikłaniu i pokusach. I o tym, dokąd kłamstwo prowadzi.

Wśród kilkudziesięciu gości festiwalu znajdzie się m.in. Katarzyna Bonda, Vincent Severski, Katarzyna Puzyńska, Igor Brejdygant, Robert Małecki, Przemek Semczuk, Ryszard Ćwirlej, Joanna Jodełka, Marta Guzowska, podcaster Marcin Myszka, profiler Bohdan Lach i Mikołaj Kołyszko.

W ramach tegorocznego Festiwalu odbędzie się również coroczna gala premier, a także zajęcia, warsztaty i wystawy organizowane przez Stacje Sensacje: Bibliotekę Raczyńskich, poznańską Marynkę oraz inne instytucje kultury i nauki. Nie zabraknie cieszącego się niesłabnącym powodzeniem spotkania z pracownikami Zakładu Medycyny Sądowej.

Dzięki współpracy z Biurem Programu Niepodległa podczas festiwalu obchodzona będzie 95. rocznica utworzenia żeńskich oddziałów policji. Temu wydarzeniu poświęcony zostanie niedzielny program, który rozpocznie… huczna parada z orkiestrą dętą na Starym Rynku. Dalsza część dnia wypełniona będzie pokazami i dyskusjami na temat kobiet w historii policji.

Granda potrwa od 18 do 20 września. Główne wydarzenia odbywać się będą w Domu Studenckim Hanka oraz na Starym Rynku (parada). Dokładny plan festiwalu oraz mapa Stacji Sensacji są dostępne na stronie wydarzenia: www.festiwal-granda.pl. Organizatorzy informują, że niektóre wskazane w programie punkty ze względu na tematykę przeznaczone są wyłącznie dla osób dorosłych.

W związku z pandemią koronawirusa zdecydowano się wprowadzić zapisy na poszczególne punkty programu. Zapisy powinny ruszyć w poniedziałek 7 września. Lity miejsc będą dostosowane do możliwości sali w Domu Studenckim Hanka. Każdy z uczestników festiwalu musi podpisać stosowne dokumenty, które pozwolą zrealizować program zgodnie z prawem i z zachowaniem bezpieczeństwa.

Tematy: , , , , , , , , , , ,

Kategoria: wydarzenia