5. edycja Lata z Książką w Łebie, Szczyrku, Ustroniu i Mikołajkach

6 lipca 2016

5-lato-z-ksiazka
W czwartek 7 lipca rusza piąta edycja „Lata z książką”. W tym roku wydarzenie odbędzie się w czterech miejscowościach: Łebie, Szczyrku, Ustroniu oraz Mikołajkach. W każdym z wymienionych miast mieszkańców i wczasowiczów czekają trzy dni w towarzystwie autorów oraz ich książek.

„Lato z książką” powstało z inicjatywy dyrektora marketingu wydawnictwa Zysk i S-ka, Adama Zyska. I edycja odbyła się w wakacje 2012 roku w Łebie. W kolejnych latach organizatorzy wydarzenia powracali cyklicznie do tego nadmorskiego kurortu, a w 2014 roku impreza zagościła ponadto na Mazurach i w górach.

W tym roku „Lato z książką” odbędzie się aż w czterech miastach: Łebie (8-10 lipca, Skwer Rybaka), Szczyrku (22-24 lipca, Pl. Św. Jakuba), Ustroniu (29-31 lipca, Rynek) oraz Mikołajkach (5-7 sierpnia, Pl. Wolności koło Rynku), zapewniając wszystkim odwiedzającym literacką rozrywkę.

Do udziału w wydarzeniu zostali zaproszeni tacy goście, jak: Krzysztof Skiba, Wojciech Cejrowski, Krystyna Mazurówna, Ilona Felicjańska, Bogdan Rymanowski, Jacek Pałkiewicz, Elżbieta Cherezińska, Marcin Wolski, Mariusz Cieślik czy Dariusz Dziekanowski. Nie zabraknie także strefy dziecięcej, gdzie odbywać się będą m.in. warsztaty literacko-plastyczne.

Jak zapewniają organizatorzy, adresatami wydarzenia są nie tylko przypadkowi wczasowicze, wypoczywający w danych miejscowościach, ale też wszyscy wielbiciele literatury mieszkający w pobliżu.

Szczegółowy program wydarzeń w poszczególnych miastach znajdziecie na stronie: www.latozksiazka.pl.

Tematy: , , , , ,

Kategoria: wydarzenia