4. edycja Festiwalu Książki Opole już za 100 dni

26 lutego 2019


Fundacja Fabryka Inspiracji PL informuje, że 4. edycja Festiwalu Książki Opole odbędzie się już za 100 dni! W dniach od 7 do 9 czerwca 2019 roku będą miały miejsce targi książki, spotkania autorskie, koncerty, warsztaty i liczne czytelnicze atrakcje.

W drugi weekend czerwca Opole będzie gościć pisarzy, osoby związane z kulturą i muzyków. Na targach książki, w których udział biorą największe polskie wydawnictwa, zaprezentowane zostaną nowości i premiery książkowe. Wydarzenie będzie miało miejsce na Placu Wolności i jak w latach poprzednich zielony park zamieni się w piękne Miasteczko Literackie. „Scena stoi w miejscu, gdzie tak naprawdę kręciłem się przez połowę życia. Tu są ławki na których siadywałem, wcale nie piłem piwa, nie paliłem papierosów i nie spędzałem tutaj licznych wieczorów na mieście, no ale teraz robi zdecydowanie lepsze wrażenie, kiedy ta atmosfera książkowa opanowała ten nasz opolski świat” ? mówił Remigiusz Mróz podczas zeszłorocznej edycji festiwalu.

Festiwal doczekał się już czwartej edycji i od 2016 roku pokazuje Opolanom, że warto czytać, pisać i tworzyć. Łącznie we wszystkich edycjach udział wzięło kilkadziesiąt tysięcy osób, miało miejsce około 150 spotkań autorskich i do Opola przyjechało około 250 wydawnictw. „Można powiedzieć, iż Opole, to stolica polskiej książki, dlatego że za każdym razem, a byłem już kilka razy w Opolu jako autor na spotkaniach autorskich, i za każdym razem to były rewelacyjne spotkania, najlepsze z możliwych. Naprawdę wielki szacunek” ? wspominał podczas drugiej edycji wydarzenia Maciej Orłoś.

„Jesteśmy w trakcie rozmów z autorami i robimy wszystko, aby festiwalowy program był ciekawy i oryginalny. Nie zapominamy o muzycznym akcencie, dlatego codziennie odbędą się koncerty na scenie festiwalowej w Miasteczku Literackim. Zapraszamy do współpracy instytucje i firmy, które chciałyby się zaangażować w tegoroczną organizację wydarzenia” ? mówi Natalia Ciecióra z Fundacji Fabryka Inspiracji PL, która jest organizatorem wydarzenia. „Targi Książki cieszą się również dużym zainteresowaniem, 70% miejsc wystawienniczych jest już zarezerwowana, zainteresowane wydawnictwa zapraszamy do bezpośredniego kontaktu” ? dodaje Judyta Gralka, która przy Festiwalu Książki koordynuje kontakt z wydawnictwami.

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Fabryka Inspiracji PL, a pomysłodawcą i inicjatorem ? drukarnia Opolgraf. Wydarzenie wspiera miasto Opole, a głównym partnerem jest Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu. Festiwal odbędzie się pod patronatem Booklips.pl.

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: wydarzenia