3. Targi Książki w Katowicach

17 września 2013

Targi Książki 2013 w Katowicach
W najbliższy piątek 20 września w Katowicach rozpoczną się 3. Targi Książki ?Czytanie jest modne?. Na trzy dni Hala Widowiskowo-Sportowa „Spodek” przemieni się w najbardziej zaczytane miejsce w Polsce, gdzie zgromadzą się rzesze miłośników literatury z regionu województwa śląskiego i spoza niego.

Obok szerokiej oferty przygotowanej przez wydawnictwa, 3. edycja targów będzie obfitować w bogaty program wydarzeń towarzyszących. Znajdą się w nim miedzy innymi liczne spotkania z autorami, panele dyskusyjne, różnego rodzaju warsztaty i akcje czytelnicze oraz wiele innych atrakcji inspirowanych literaturą. Dla nauczycieli i bibliotekarzy zostały przewidziane szkolenia i wykłady, na których będą mieli okazję dowiedzieć się w jaki sposób zachęcić dzieci do czytania książek oraz odkrywania walorów edukacyjnych w tekstach literackich. Wydawcy natomiast będą mieli możliwość uczestniczenia w szkoleniach związanych między innymi z promocją w mediach społecznościowych. Na tegorocznych targach nie zabraknie też konkursu na najlepszy blog książkowy eBuka. Odbędzie się także szkolenie dla blogerów, którego tematem będą działania związane z promocją bloga w Internecie.

Dla tych, którzy interesują się fantastyką przewidziane zostały panele dyskusyjne i wykłady, których organizatorem jest Śląski Klub Fantastyki. Uczestnicy wysłuchają między innymi prelekcji na temat wampiryzmu w historii i literaturze, sposobu budowania emocji w świecie fantastycznym oraz odkryć i wynalazków science fiction. Gośćmi uczestniczącymi w prelekcjach i spotkaniach będą m.in. Piotr W. Cholewa, Ewa Białołęcka, Rafał Kosik, Anna Kańtoch oraz zdobywca dwóch tegorocznych Zajdlów – Robert Wegner.

Spotkania autorskie to wydarzenia, które zawsze cieszą się dużą popularnością. W tym roku zwiedzający Targi Książki będą mieli okazję porozmawiać m.in. z Mariuszem Czubaje, Bohdanem Butenką, Małgorzatą Gutowską-Adamczyk, Anną Łaciną, Anną Szepielak, Iwoną Banach, Katarzyną Zyskowską-Ignaciak i Zbigniewem Białasem.

Targi Książki w Katowicach to także sposobność do zapoznania się z nowościami wydawniczymi, nabycia interesujących książek – nie tylko w formie tradycyjnej, ale także tych elektronicznych, oraz przede wszystkim propagowanie mody na czytanie.

Godziny otwarcia Targów:
20 września 2013 (piątek) – 10:00 – 18:00
21 września 2013 (sobota) – 10:00 – 18:00
22 września 2013 (niedziela) – 10:00 – 17:00

Szczegółowy program imprezy możecie znaleźć na stronie organizatora.

Tematy: , , , ,

Kategoria: wydarzenia