banner ad

3. edycja Wirtualnych Targów Książki Empiku zaczyna się 19 maja. Ogłoszono nazwiska pierwszych gości

14 kwietnia 2021

Empik ujawnia pierwsze nazwiska z długiej listy autorów, których najnowsze tytuły będą miały swoją premierę podczas Wirtualnych Targów Książki. Trzecia edycja wydarzenia rozpocznie się 19 maja i potrwa do 1 czerwca.

Przez pełne dwa tygodnie czytelnicy będą mogli uczestniczyć w ponad 50 interaktywnych spotkaniach z polskimi i zagranicznymi autorami, zdobywać książki z autografami i korzystać z ofert rabatowych na premierowe tytuły. Wirtualne Targi Książki podzielone zostaną na trzy sekcje tematyczne: w strefie Apostrof odbywać się będą spotkania z nagradzanymi autorami literatury pięknej i reportażu, segment #sięczyta będzie dedykowany literaturze młodzieżowej, a w ramach strefy literatury dziecięcej Przecinek i Kropka, oprócz planowanych spotkań, swój finał będzie miał Konkurs Empiku na Najlepszą Książkę Dziecięcą 2020 roku „Przecinek i Kropka”.

Już pierwszego dnia na targach pojawi się Magdalena Grzebałkowska z premierą najnowszej książki „Wojenka. O dzieciach, które dorosły bez ostrzeżenia” (Wydawnictwo Agora). Tym razem autorka wyruszyła na poszukiwanie niezwykłych historii dzieci z różnych stron świata, aby przedstawić obraz wojny widzianej oczami jej najmłodszych uczestników. Swoją premierę na wydarzeniu będzie miała także zapowiedziana niedawno kolejna powieść Wojciecha Chmielarza pt. „Wilkołak” (Wydawnictwo Marginesy). Na trzecią odsłonę serii z Dawidem Wolskim w roli głównej czytelnikom przyszło czekać 4 lata. O tym, czym zaskoczy ich kolejny tom cyklu rozpoczętego kryminałem „Wampir”, Wojciech Chmielarz opowie podczas spotkania autorskiego, które odbędzie się 21 maja.

Dni do wyczekiwanej premiery mogą odliczać także fani Jakuba Żulczyka, który wkrótce rozszerzy swój dorobek wydawniczy o powieść „Informacja zwrotna” (Świat Książki). Jak zapowiada sam pisarz, książkę można określić antykryminałem, pełnym tajemnic i zagadek, których rozwiązanie może być zupełnie inne, niż się z pozoru wydaje. O to, co dokładnie kryje się pod tą definicją, będzie można zapytać samego autora podczas spotkania 25 maja. Udział w targach potwierdziły także Magdalena Witkiewicz, która zaprezentuje trzymający w napięciu thriller „Wizjer” (Wydawnictwo W.A.B.), oraz Anna Ciarkowska, która powróci z opowieścią „Dewocje” (Wydawnictwo W.A.B.).

To już trzecia edycja imprezy, którą Empik organizuje, by wypełnić lukę po odwołanych w zeszłym roku największych stacjonarnych targach odbywających się tradycyjnie w Warszawie i Krakowie. „W ramach dwóch poprzednich edycji Wirtualnych Targów Książki zorganizowaliśmy prawie 90 spotkań autorskich online, w których wzięły udział 2 miliony uczestników. Na tegoroczne wiosenne targi szykujemy ponad 50 wydarzeń, w tym przede wszystkim premierowe spotkania z autorami najważniejszych nowości oraz liczne aktywności towarzyszące. Z pewnością będzie to największe literackie wydarzenie tej wiosny, a już teraz mogę zapowiedzieć, że kolejna odsłona powróci jesienią. Jestem też przekonany, że online’owa formuła targów książki zostanie z nami również po pandemii” – mówi Marcin Maćkiewicz, menedżer działu eventów Empiku.

Ważnym elementem Wirtualnych Targów Książki będzie program wydarzeń branżowych skierowanych do wydawców, autorów i innych uczestników rynku książki, a także strefa książki cyfrowej, czyli e-booków i audiobooków, które zyskały na popularności w czasie pandemii.

[edm]

Tematy: , , , , , , , , , , , ,

Kategoria: wydarzenia