24-godzinny maraton rysowania komiksów w Lublinie

17 sierpnia 2017


19 sierpnia o godzinie 9:00 w Domu Słów w Lublinie rozpocznie się dwudziestoczterogodzinny maraton rysowania komiksów. W ten sposób po raz drugi zostanie przeszczepiona na lubelski grunt idea 24-Hour Comics Day – corocznego, międzynarodowego święta twórców komiksu.

Zadanie jest proste i jednocześnie trudne: podczas 24 godzin należy narysować 24 plansze komiksu na zadany temat. Do udziału w wyzwaniu zaproszeni są zarówno profesjonaliści jak i amatorzy. Jest to wyjątkowa okazja, aby od kuchni poznać tajniki rysowania komiksów w praktyce. Praca ramię w ramię z profesjonalnymi twórcami komiksów jest świetnym warsztatem.

„Jeśli wątpisz w swoje siły, dotrzymaj nam towarzystwa i przyjdź rysować swoje komiksy choćby przez godzinę. Może zostaniesz dłużej? W chwili zwątpienia planujemy poczęstunek regeneracyjny” – mówi Maciej Pałka, znany twórca komiksów, pracownik Domu Słów, organizator wydarzenia. „Zachęcam do spróbowania swoich sił!”

Maciej Pałka zaprasza.

Organizatorzy zapewniają miejsce pracy i materiały plastyczne. Zachęcają też do przyniesienia własnych, ulubionych „narzędzi do brudzenia”. Technika tworzenia komiksu jest dowolna: rysunek, malarstwo, kolaż, techniki cyfrowe. Wstęp na wydarzenie jest darmowy.

Do dyspozycji uczestników zostanie oddana bogata biblioteka zinów i komiksów znajdujących się w Domu Słów. Wszystkie tytuły będzie można wypożyczać i czytać na miejscu. Ponadto podczas imprezy odbędzie się wystawa prac zaproszonych artystów i kiermasz zinów (publikacji wydawanych własnym sumptem przez autorów).

Maraton rozpocznie się w sobotę 19 sierpnia o godzinie 9:00 i potrwa do niedzieli 20 sierpnia do godziny 9:00. Wydarzenie odbędzie się w Domu Słów przy ul. Królewskiej 17 / Żmigród 1 w Lublinie.

Tematy: , , ,

Kategoria: wydarzenia