21. Wrocławskie Promocje Dobrych Książek

28 listopada 2012


21 edycja Wrocławskich Promocji Dobrych Książek – jednej z najbardziej liczących się w południowej Polsce imprez propagujących literaturę – odbędzie się w dniach od 29 listopada do 2 grudnia w stolicy Dolnego Śląska.

Tegoroczna edycja rozpocznie się od ogłoszenia wyników w pierwszym literackim konkursie: „Limeryk ze skrzydłami”. Nagrodzone zostaną wierszyki o tematyce książkowej, a jurorzy najwyżej ocenią prace autorów umiejętnie stosujących konwencję limeryku, jego żartobliwy wydźwięk, a także podporządkowujących się, określonej w regulaminie konkursu, tematyce.

W Muzeum Architektury zaprezentuje się prawie setka najlepszych polskich wydawców. Będzie można zakupić książki z pierwszej ręki m.in. od wydawnictwa Prószyński i S-ka, Czarnego, W.A.B., Znaku, Karakter, Zysk i S-ka i wielu innych. Nie zabraknie również komiksów ? swoje stoiska zapowiedzieli przedstawiciele wydawnictwa Centrala oraz sklep Komikslandia. Tradycją na WPDK stała się również obecność wydawców ukraińskich. Odwiedzający będą mogli nie tylko kupić książki, ale również artystycznie je opakować.

Ważnym punktem programu są niewątpliwie spotkania autorskie z pisarzami i publicystami. W tym roku czytelnicy będą mieli okazję zobaczyć się z Markiem Krajeńskim, Romą Ligocką, Dorotą Masłowską, Wiktorem Suworowem, Magdaleną Tulli, Agatą Muszyńską, Januszem Leonem Wiśniewskim, Jackiem Kleyffem, Renatą Lis, Januszem Majewskim, Markiem Zagańczykiem, Bronisławem Wildsteinem, Agatą Wawryniuk oraz autorami książek dla najmłodszych, czyli Małgorzatą Musierowicz, Lidią Miś, Emilią Kiereś i Andrzejem Maleszką.

Jak co roku wytypowany zostanie również zwycięzca kolejnego konkursu pt. „Pióro Fredry”, liczącego już sobie, podobnie jak WPDK, 21 lat. Nagroda trafi do Wydawnictwa, które zdaniem gremium oceniającego wydało najlepszą pod względem edytorskim, artystycznym i merytorycznym Książkę Roku 2012.

Wrocławskie Promocje Dobrych Książek to święto książki i zabawy, dlatego organizatorzy przygotowali również spektakl ognia Zmierzch Elfów Teatru Avatar, grę miejską „Mologra” oraz inne atrakcje.

Organizatorem Wrocławskich Promocji Dobrych Książek jest Miejska Biblioteka Publiczna we Wrocławiu. Honorowy patronat nad imprezą objęło Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Więcej informacji oraz szczegółowy program imprezy: http://www.wpdk.pl

fot. mat. prasowe

Tematy: , , ,

Kategoria: wydarzenia