20 maja ruszają Wirtualne Targi Książki organizowane przez Empik

18 maja 2020


Książki z autografami, premiery od blisko 40 wydawnictw, wirtualne spotkania z ponad 30 polskimi i zagranicznymi autorami na żywo oraz rabaty cenowe – to wszystko czeka na miłośników książek w dniach 20-26 maja w ramach pierwszych Wirtualnych Targów Książki organizowanych przez Empik.

Wydarzenie skupi wiele najważniejszych premier książkowych tej wiosny. Przez cały tydzień między 20 a 26 maja czytelnicy będą mogli w bezpiecznej przestrzeni zacisza domowego spotkać się z polskimi i zagranicznymi autorami, zakupić wyczekiwane tytuły w wersji papierowej lub cyfrowej, a nawet zdobyć autografy. Przy wirtualnych stoiskach wydawców dostępne będą specjalne okazje cenowe i rabaty sięgające nawet do 65%.

„Książka wciąż rośnie w siłę, co bardzo nas cieszy. W ciągu minionych 12 miesięcy klienci księgarni Empik, Livro, Mole Mole oraz sieci sklepów Papiernik by Empik kupili aż 23,8 miliona egzemplarzy książek! Podczas kwarantanny zanotowaliśmy też dziesięciokrotny wzrost zainteresowania e-bookami i pięciokrotny audiobookami. Widzimy więc, że czytelnicy coraz chętniej sięgają również po tę formę konsumpcji literatury” – mówi Michał Tomaniak, dyrektor działu Książka w Empiku. „Ten rok jest szczególnie wymagający dla rynku wydawniczego, ponieważ z uwagi na zagrożenie epidemiczne odwołane zostały najważniejsze wydarzenia książkowe, w tym targi. Maj od lat jest miesiącem premier, dlatego jako największy sprzedawca książek online w Polsce postanowiliśmy skorzystać z możliwości, jakie daje nam internet, aby w bezpiecznej formule zapewnić tysiącom czytelników kontakt z ich ulubionymi autorami. Staraliśmy się, by jak najlepiej zaadaptować tradycyjne targi książki do wirtualnej formuły, nie rezygnując z żadnej z właściwych dla nich atrakcji – nawet możliwości zdobycia książek z autografem”.

Premiery zapowiadane w ramach Wirtualnych Targów Książki spotkają się z zainteresowaniem fanów wielu gatunków książki. Czytelnicy kryminałów będą mogli sięgnąć po „Lot 202” Remigiusza Mroza (wyd. Filia) lub „Teściowe muszą zniknąć” Alka Rogozińskiego (wyd. W.A.B.). Osoby poszukujące literatury faktu zwrócą uwagę na „Motyw ukryty” – zbiór najciekawszych spraw z archiwum policyjnego psychologa śledczego, zebranych przez Katarzynę Bondę i Bogdana Lacha (Wydawnictwo Muza). Amatorzy kuchni docenią „Jadłonomię po polsku” (Wydawnictwo Marginesy) – wyczekiwaną nowość od najsłynniejszej blogerki wegańskiej w Polsce, Marty Dymek.

Wszystkie zamówione podczas targów egzemplarze książek będą dostarczane uczestnikom w bezpieczny sposób, z zachowaniem wymogów sanitarnych. Do każdego zamówienia powyżej 69 złotych, za 1 złotówkę zostanie dołączona książka „Żyj z pasją” przedstawiająca prawdziwe historie zwykłych ludzi o niezwykłych pasjach. Użytkownicy Empik Premium będą mogli skorzystać z darmowej dostawy. Do tego grona wciąż można dołączyć bezpłatnie na 60 dni w ramach trwającej aż do odwołania promocji. Ponadto przy zakupie książki za min. 30 złotych, każdy klient otrzyma kod na 30-dniowy darmowy dostęp do abonamentu na audiobooki w Empik Go.

Podczas targów zaplanowano ponad 30 rozmów z autorami. Wśród gości można wymienić m.in. nagrodzonego Pulitzerem Andrew Seana Greera, André Acimana, Reginę Brett, Piotra Szmidta (Tego Typa Mesa), Katarzynę Bondę, Janusza L. Wiśniewskiego, Alka Rogozińskiego, Manuelę Gretkowską, Janinę Bąk, Martę Dymek, Adama Wajraka, Paulinę Młynarską, Grahama Mastertona, Alka Rogozińskiego, Marka Krajewskiego, Brandona Mulla czy Dmitrija Glukhovsky’ego. W trakcie wydarzeń będzie można komentować i zadawać pytania, a przy wybranych – zdobyć książki z autografem autorów.

Rozmowy z pisarzami przyjmą dwie formy. Pierwszą będzie studio festiwalowe prowadzone na profilu Empik.com na Facebooku, w którym prowadzący spotkają się z wydawcami i autorami. To formuła znana z cyklu e-spotkań autorskich #premieraonline, które do tej pory przyciągnęły już ponad milion widzów. Drugą „sceną” targów będzie Instagram – transmisje na żywo, w ramach których dziennikarze literaccy przez konto Empiku na Instagramie będą łączyć się z popularnymi autorami, w tym z twórcami tytułów przedpremierowych, które będą w tej formule zapowiadane po raz pierwszy.

W ramach e-targów ogłoszony zostanie także specjalny projekt angażujący największe gwiazdy polskiej sceny literackiej. Empik zapowiada go jako dużą niespodziankę dla czytelników.

Wszystkie wydarzenia w ramach Wirtualnych Targów Książki są ogólnodostępne, bezpłatne i nie wymagają wcześniejszych zapisów. By ułatwić udział w spotkaniach osobom niedosłyszącym, podczas rozmów w ramach studia festiwalowego zapewnione zostanie tłumaczenie na język migowy. Dokładny harmonogram spotkań i akcji towarzyszących będzie dostępny na stronie Empiku.

Tematy: , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Kategoria: wydarzenia