2. edycja Warszawskich Targów Książki Artystycznej w pierwszy weekend grudnia

22 listopada 2016

wtka2016_fot2
Już niebawem, bo w pierwszy weekend grudnia, odbędzie się druga edycja Warszawskich Targów Książki Artystycznej. W zeszłym roku wydarzenie przyciągnęło do pawilonu Emilia ponad 6 000 odwiedzających i zgromadziło aż 68 wydawców. Tym razem najciekawsze publikacje ze świata sztuki będzie można znaleźć w industrialnych wnętrzach studia Pin-Up przy ul. Nowogrodzkiej 84/86, gdzie jeszcze do niedawna mieściła się jedna z największych w Warszawie drukarni.

Warszawskie Targi Książki Artystycznej powstały z inicjatywy księgarni artystycznej Bookoff i rocznika „Print Control”. To wydarzenie dla wszystkich tych, którzy oprócz wartościowej treści doceniają dopracowaną, oryginalną formę ? dla miłośników druku, kolekcjonerów, osób poszukujących oryginalnych prezentów i pozycji, które rzadko występują w normalnej sprzedaży. Na ponad 500m2 przestrzeni będzie można znaleźć wydawane w limitowanych nakładach artbooki i fotobooki, książki gromadzące wiedzę z różnych dziedzin kultury wizualnej ? sztuki, fotografii, designu, architektury czy mody, a także najciekawsze pozycje dla dzieci. Swoje publikacje zaprezentują polskie galerie sztuki, niezależni wydawcy oraz najważniejsze, wielokrotnie nagradzane wydawnictwa z Europy i Stanów Zjednoczonych.

wtka2016_fot3

Warszawskie Targi Książki Artystycznej to też spotkania z artystami i wydawcami ? w tym roku będzie można m.in. porozmawiać z polskimi twórcami, którzy zdecydowali się wydać swoje książki za granicą, dowiedzieć się, czym jest zdobywający coraz większą popularność risograf oraz wziąć udział w spotkaniu z wydawcami z Litwy. Targi będą też wyjątkową okazją do obejrzenia wystawy „Fotograficzna Publikacja Roku 2016” oraz kolekcji rosyjskich zinów, które pokaże moskiewski kolektyw Samopal Books. Podczas tegorocznej edycji zaprezentowana zostanie również selekcja najciekawszego polskiego self-publishingu, czyli książek tworzonych poza oficjalnym obiegiem wydawniczym ? w sumie ponad 30 unikatowych publikacji.

wtka2016_fot1

Listę biorących udział w Warszawskich Targach Książki Artystycznej wydawców oraz program wydarzeń towarzyszących można znaleźć na stronie: www.artbookfair.pl.

wtka2016_plakat

Tematy: , , , , , , , , ,

Kategoria: wydarzenia