12. Ogólnopolski Konwent Miłośników Fantastyki Falkon w Lublinie

5 listopada 2011

Od 10 do 13 listopada w Lublinie odbędzie się 12. Ogólnopolski Konwent Miłośników Fantastyki Falkon w Lublinie. To jedna z największych w kraju imprez poświęconych fantastyce w literaturze, komiksach, filmach oraz grach.

W sobotni wieczór na oficjalnej gali wręczona zostanie Nagroda Literacka im. Jerzego Żuławskiego. Przyznawana przez grono krytyków i badaczy ma być wskazówką, co warto przeczytać we współczesnej polskiej fantastyce. Werdykt jurorów ogłaszany jest w październiku, na Falkonie ma miejsce uroczyste wręczenie nagród. W tym roku Główną Nagrodę otrzyma Wit Szostak za powieść ?Chochoły?, Złote Wyróżnienie przypadło Jackowi Dukajowi za powieść ?Linia oporu?, natomiast Srebrnym Wyróżnieniem uhonorowano Marka Huberatha za powieść ?Vatran Auraio?.

Stałym punktem konwentu są spotkania autorskie. W tym roku będzie można w Lublinie zobaczyć twórcę Trylogii Ryfterów, Kanadyjczyka Petera Wattsa oraz reprezentantów polskiej fantastyki, m.in.: Stefana Dardę, Konrada T. Lewandowskiego, Andrzeja Pilipiuka, Jakuba Ćwieka, Jacka Komudę czy Milenę Wójtowicz.

W programie konwentu znajdziemy prelekcje popularnonaukowe, panele dyskusyjne, konkursy i turnieje, gry (zarówno karciane, jak i komputerowe), pokazy, prezentacje i koncerty. Imprezie towarzyszyć będą również targi książek fantastycznych.

Organizatorzy imprezy, Lubelskie Stowarzyszenie Fantastyki „Cytadela Syriusza”, spodziewa się około 2500 ? 3000 uczestników.

Konwent odbędzie się w budynku Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Administracji (ul. Bursaki 12 w Lublinie) oraz Międzynarodowych Szkół im. Paderewskiego (ul. Symfoniczna 1 w Lublinie). Bilety wstępu kosztują od 10 do 40 zł (w zależności od ilości dni).

Więcej informacji znajdziemy na stronie imprezy: http://www.falkon.co

Tematy: , ,

Kategoria: wydarzenia