banner ad

Fantastyczne Latające Książki Pana Morrisa Lessmore

2 lutego 2012

Zapraszamy do obejrzenia ?Fantastycznych Latających Książek Pana Morrisa Lessmore?, krótkometrażowej animacji, nominowanej do tegorocznego Oscara, którą Moonbot Studio w całości udostępniło w sieci.

Wyreżyserowany przez Williama Joyce?a i Brandona Oldenburga, 15-minutowy film to inspirowana Huraganem Katrina, ?Czarnoksiężnikiem z Oz?, Busterem Keatonem oraz oczywiście miłością do książek historia zaczynająca się w Nowym Orleanie. Przypominający Keatona pan Morris Lessmore pisze książkę na balkonie hotelu, kiedy groźna wichura dociera do miasta, porywając ze sobą bohatera oraz jego nieukończoną powieść. Tym sposobem pan Morris trafia do krainy pełnej latających książek, miejsca, gdzie może poświęcić swoje życie ukończeniu powieści dzięki niezmierzonemu bogactwu słów, jakim jest otoczony.

Film wyprodukowany przez Moonbot Studios zdobył już 13 nagród, w tym „Najlepszy Krótki Film Animowany” i ” Nagrodę Publiczności” na festiwalu filmowym w Austin. Teraz powalczy o najsłynniejszą nagrodę filmową, Oscara.

Tematy: , , ,

Kategoria: video