Światowej sławy autorzy kryminałów opowiedzą o prawdziwych zbrodniach mających wpływ na ich twórczość w 2. sezonie serialu „Spisane krwią”

24 października 2018


Doceniona przez widzów dokumentalna seria kryminalna „Spisane krwią” już 13 listopada powraca z 2. sezonem. Tej jesieni widzowie CBS Reality spotkają się ze światowej sławy autorami bestsellerowych kryminałów, którzy opowiedzą o prawdziwych zbrodniach mających wpływ na ich twórczość. Połączenie świata fikcji literackiej z historiami zbrodni w programie „Spisane krwią” wnosi nowy element do znanego już formatu produkcji kryminalnych. Emocjonujące odcinki serii wyświetlane będą od 13 listopada, w każdy wtorek o godz. 21:00.

W 2. sezonie serii gospodarz programu, Simon Toyne, autor takich bestsellerów, jak „Sanctus”, „Salomon Creed” czy „Chłopiec, który widział”, spotyka się z wybranymi pisarzami, którzy zabierają widzów w podróż do źródła historii prawdziwej zbrodni mającej na nich największy wpływ i będącej inspiracją do stworzenia mrożących krew w żyłach powieści. W każdym odcinku Toyne i jego goście odtwarzają krok po kroku przebieg i losy dochodzenia prowadzonego w omawianych sprawach, mającego na celu odnalezienie winowajców i postawienie ich przed obliczem sprawiedliwości. Wśród autorów biorących udział w programie są między innymi: Clare Mackintosh, Tess Gerritsen, Peter Robinson czy Karin Slaughter.

W jednym z odcinków autorka bestsellerowych kryminałów i thrillerów medycznych, Tess Gerritsen, zabiera Simona do Oregonu w Stanach Zjednoczonych, gdzie przez kilkanaście lat makabryczne morderstwa popełniali członkowie tej samej rodziny. Historie ich zbrodni były bodźcem do napisania wydanej w 2004 roku powieści „Sobowtór”. Tess i Simon prześledzą historię mordercy, Francisa Weavera, którego dziadek, Ward Weaver Jr., i ojciec, Ward Weaver III, byli seryjnymi zabójcami.

Od lewej: Francis Paul Weaver, Ward Weaver III i Ward Weaver Jr.

Ward Weaver, senior rodu, był kierowcą ciężarówki. Na swoje ofiary polował podróżując po całym stanie. Najczęściej proponował podwiezienie autostopowiczom, a po brutalnym odebraniu im życia chował ciała na patio swojego domu. Wiele lat później jego syn – Ward Weaver III – popełnił serię przestępstw idąc w ślady swego ojca. Ofiary, którymi były młode dziewczyny, znajdował jeżdżąc autem i proponując im podwiezienie. Następnie brutalnie je gwałcił, potem mordował, a ich ciała zakopywał w swoim ogrodzie w Oregon City.

Kiedy Francis Weaver – najmłodszy członek morderczego klanu – osiągnął pełnoletność, wpadł w złe towarzystwo, a gdy skończył 31 lat sam popełnił pierwszą zbrodnię, zabijając rywala, dealera narkotyków w Oregon City. Podzielił los ojca i dziadka trafiając za kratki. Wielu wierzyło, że skłonność do mordu ma zakodowaną w genach. Czy Francis rzeczywiście miał genetyczne predyspozycje do popełnienia zbrodni, czy też skłonności przestępcze były wynikiem wychowania w rodzinie obciążonej krwawymi czynami?

Historia rodziny Weaverów wywarła na Tess ogromne wrażenie i pod jej wpływem napisała jedną ze swoich powieści pt.: „Sobowtór”, w której historia okrutnych morderstw przenika się z historią rodziny głównej bohaterki.

Na premierowe odcinki 2. sezonu serialu dokumentalnego „Spisane krwią”, będącego produkcją własną CBS Reality, zapraszamy od 13 listopada w każdy wtorek o 21:00.

Gospodarz programu Simon Toyne.

Spis odcinków 2. sezonu dokumentalnej serii kryminalnej „Spisane krwią”:

1. Clare Mackintosh, autorka powieści kryminalnych, zabiera prowadzącego Simona Toyne’a do Irlandii Północnej, aby poznać szczegóły podwójnego morderstwa, które początkowo uznane były za samobójstwa. W trakcie badania sprawy Clare ma szansę wykorzystać swoje dwunastoletnie doświadczenie w policji. Analogiczną historię przerażającej zbrodni autorka opisała w swej ostatniej książce pt. „Let Me Lie”. Emisja: 13 listopada.

2. Tess Gerritsen, autorka bestsellerowych kryminałów i thrillerów medycznych, zabiera Simona do stanu Oregon w Stanach Zjednoczonych, gdzie przez kilkanaście lat makabryczne morderstwa popełniali członkowie tej samej rodziny. Historie ich zbrodni były impulsem do napisania wydanej w 2004 roku powieści „Sobowtór”. Tess i Simon prześledzą historię mordercy, Francisa Weavera, którego dziadek, Ward Weaver Jr., i ojciec, Ward Weaver III, byli seryjnymi zabójcami. Czy Francis miał genetyczne predyspozycje do popełnienia zbrodni, czy skłonności przestępcze były wynikiem wychowania w rodzinie obciążonej krwawymi czynami? Emisja: 20 listopada.

3. Mason Cross zaprasza Simona do rodzinnego Glasgow, gdzie w 1982 roku na terenie szkoły podstawowej, do której uczęszczał autor, znaleziono ciało. To makabryczne odkrycie miało ogromny wpływ na Masona i sprawiło, że po latach został autorem kryminałów. Emisja: 27 listopada.

4. Peter Robinson zaprasza Simona do Yorkshire, hrabstwa, które stanowi scenerię serii książek o inspektorze Alanie Banksie. Na miejscu Simon poznaje historię popełnionego w 1965 roku i nierozwiązanego do tej pory morderstwa 14-letniej Elsie Frost. Emisja: 4 grudnia.

5. Karin Slaughter zaprasza Simona do swojej rodzinnej Atlanty w stanie Georgia, gdzie poznają sprawę „Casanovy” – mordercy, który terroryzował całe Stany Zjednoczone, a mieszkał zaledwie kilka kilometrów od rodzinnego domu Karin. W trakcie podróży dowiadujemy się, jak ta prawdziwa sprawa wpłynęła na twórczość Karin i sprowokowała ją do zgłębienia motywów zabójców, którzy nienawidzą kobiet. Emisja: 11 grudnia.

6. Sophie Hannah, następczyni Agathy Christie, autorka kontynuacji serii, której bohaterem jest Herkules Poirot, zabiera Simona do Nottingham, by zbadać morderstwo 16-letniej Collette Aram. Morderstwo z 1983 roku stało się pierwszym przypadkiem, który pojawił się w telewizyjnym programie „Crimewatch”. Sprawa została wyjaśniona po latach dzięki badaniom DNA. Jest to przykład prawdziwych morderstw, które fascynują Sophie i mają duży wpływ na jej twórczość. Emisja: 18 grudnia.

Tematy: , , , , , , , ,

Kategoria: telewizja