Filmowe adaptacje powieści Mary Higgins Clark w kwietniu na CBS Europa

31 marca 2020


W najbliższych dniach nie wybierzemy się do kina na jakiekolwiek adaptacje literatury, ale miłośnicy tego typu produkcji znajdą coś ciekawego do obejrzenia w wielu innych miejscach. Kanał CBS Europa wyemituje w kwietniu pięć filmów na podstawie książek zmarłej na początku tego roku mistrzyni suspensu Mary Higgins Clark.

Mary Higgins Clark była jedną z najpopularniejszych autorek kryminałów i thrillerów. W samych Stanach Zjednoczonych sprzedała ponad 100 milionów egzemplarzy swoich książek. Wartka akcja z nagłymi zwrotami, silne kobiece bohaterki, zbrodnia i romans ? to znaki charakterystyczne jej prozy. Sprawiły one, że wiele napisanych przez autorkę powieści doczekało się ekranizacji.

Stacja CBS Europa aż do maja zamierza prezentować filmy na podstawie książek Mary Higgins Clark. Wszystkie emitowane będą w cyklu „Środa z akcją i thrillerem” w każdą środę o godzinie 21:00. Poniżej znajdziecie tytuły, które zobaczymy na antenie w kwietniu.

1 kwietnia o 21:00 ? „Wyścig z mordercą” (2002), reż. René Bonni?re

Młoda, obiecująca aktorka zostaje śmiertelnie potrącona przez samochód. Świadkiem tragicznego zdarzenia jest jej matka. Kierowca samochodu ucieka z miejsca wypadku, a matka jest przeświadczona, że córka została zamordowana. Dowód znajduje w jej mieszkaniu ? notatki świadczące o zagrażającym niebezpieczeństwie. Kobieta dzieli się tą wiedzą z energiczną agentką nieruchomości, Lacey Farrell. Gdy wkrótce ginie na oczach Lacey, policja podejmuje śledztwo. Ale czy agentka jest bezpieczna?

W filmie występują: Emma Samms, Hannes Jaenicke, Beau Starr, Reiner Schöne, Stewart Bick, Laura Press, Carolyn Dunn, Fulvio Cecere, Richard Eden, Philip Akin, Rod Wilson, William Colgate, Tom Melissis, Danielle Bouffard i Lyriq Bent.

8 kwietnia o 21:00 ? „Jesteś tylko moja” (2002), reż. Paolo Barzman

Dr Susan Chancellor jest terapeutką i autorką popularnej audycji radiowej. Zwraca się do niej Lois Clausen ? kobieta w średnim wieku, której córka zaginęła podczas rejsu. Przed wycieczką Victoria dostała pierścionek z turkusem oraz wygrawerowanym napisem „Jesteś tylko moja”. W czasie programu do Susan dzwoni Karen i na antenie mówi, że dostała taki sam pierścionek. Psycholożka zaprasza ją do studia, jednak kobieta zostaje wepchnięta pod samochód. Próbując rozwiązać zagadkę zaginięcia Victorii i ataku na Karen, Susan niebezpiecznie zbliża się do tajemniczego mordercy.

W filmie występują: Lesley-Anne Down, Tony De Santis, Barclay Hope, Daniel Morgenroth, Kate Trotter, Michelle Nolden, Lori Hallier, Tony Rosato, Alex Karzis i Sandi Ross.

15 kwietnia o 21:00 ? „Zbrodnia z miłości” (2003), reż. Charles Wilkinson

Frederica Dumay jest kobietą sukcesu ? nie tylko w życiu zawodowym, ale także osobistym. Niedawno wyszła za mąż, a interes związany z winnicami i produkcją wina prosperuje znakomicie. Wraz ze swoimi wspólnikami, Shipmanami, organizuje wystawne przyjęcie na cześć firmy. Niestety, dochodzi do dramatu. Constance Shipman zostaje znaleziona martwa. Frederica jest zdruzgotana. Policja podejmuje pierwsze działania, ale kobieta ma swoje podejrzenia. Czy słuszne?

W filmie występują: Cynthia Gibb, Gordon Currie, Alexandra Kamp, Tom Butler, Jennifer Clement, Suleka Mathew, Brent Stait, Sebastian Spence, Catherine Barroll, Michelle Harrison, Troy Yorke, Matthew Harrison i Brad Kelly.

22 kwietnia o 21:00 ? „Zanim się pożegnasz” (2003), reż. Michael Stroey

Nell miała aspiracje polityczne, jednak ? ku niezadowoleniu swojego dziadka ? zdecydowała się porzucić karierę i poświęcić budowaniu rodziny z przystojnym architektem Adamem. Po kilku latach ich małżeństwo przeżywa kryzys, który pogłębia chęć startu kobiety w wyborach do Kongresu. Pewnego dnia Nell zaskakuje wiadomość, że podczas biznesowego spotkania na łodzi doszło do wybuchu i Adam zginął. Choć policja prowadzi śledztwo, wszystko wskazuje na wypadek. Jednak Nell ma wątpliwości, a powoli odkrywane fakty wiodą ją w niebezpieczne rejony…

W filmie występują: Sean Young, Peter DeLuise, Ursula Karven, Winston Rekert, Christopher Shyer, Lloyd Bochner, Aaron Douglas, Desiree Zurowski, Claudette Mink i Scott Heindl.

29 kwietnia o 21:00 ? „Ktoś nad tobą czuwa” (2002), reż. David Winning

Sterling Brooks ma pozornie szczęśliwe życie. Jest młody, pracuje jako wzięty makler giełdowy
i korzysta ze swojego statusu. Niestety kolejna wizyta na polu golfowym okazuje się brzemienna
w skutki. Sterling zostaje trafiony piłką golfową w głowę i umiera. Wędruje do nieba, gdzie dostaje specjalne zadanie. Skoro nie był wystarczająco empatyczny za życia, to ?odrobi tę lekcję? jako duch. Ma pomóc pewnej rodzinie spotkać się wspólnie przy świątecznym stole.

W filmie występują: Cameron Bancroft, Erika Eleniak, Nickol Tschenscher, Eli Gabay, Pam Hyatt, Craig March, Udo Kier, Greg Evigan, Jason Low, Roger Haskett, Landy Cannon, Rheta Hutton, David Palffy, Sean Campbell i Claire Riley.

Tematy: , , ,

Kategoria: film, telewizja