Daniel Radcliffe, Rupert Grint, Emma Watson i inni aktorzy z ekranizacji „Harry’ego Pottera” J.K. Rowling spotykają się ponownie. Specjalny program zobaczymy w styczniu w HBO GO

17 grudnia 2021

Po Turnieju Domów Hogwartu HBO ujawnia więcej szczegółów na temat programu specjalnego, który powstał z okazji 20. rocznicy premiery filmu „Harry Potter i Kamień Filozoficzny”. W styczniu w HBO GO Daniel Radcliffe, Rupert Grint i Emma Watson wraz z reżyserem i producentem Chrisem Columbusem, a także wieloma innym cenionym członkami obsady wszystkich ośmiu produkcji o Harrym Potterze, spotkają się po raz pierwszy na ekranie, by opowiedzieć o powstaniu filmowych adaptacji książek J.K. Rowling.

Jubileuszowy program specjalny „Harry Potter – 20. rocznica: Powrót do Hogwartu” przybliży zakulisowe historie związane z powstawaniem produkcji, a także, dzięki specjalnie nagranym na tę okoliczność wywiadom i rozmowom między aktorami, zabierze widzów w podróż pełną magii i wspomnień o jednej z najbardziej kochanych filmowych serii wszech czasów.

Do tego wyjątkowego spotkania oprócz wyżej wymienionych dołączą także Helena Bonham Carter, Robbie Coltrane, Ralph Fiennes, Jason Isaacs, Gary Oldman, Imelda Staunton, Tom Felton, James Phelps, Oliver Phelps, Mark Williams, Bonnie Wright, Alfred Enoch, Matthew Lewis, Evanna Lynch oraz Ian Hart.

Program „Harry Potter – 20. rocznica: Powrót do Hogwartu” zgodnie z zapowiedzią ma być swego rodzaju celebracją fenomenu powstania serii filmów oraz niezwykłej rodziny filmowej, która narodziła przy ich produkcji w Warner Bros. Studios w Londynie dwie dekady temu. Będzie to jednocześnie uhonorowanie tej spuścizny filmowej i jej niepowtarzalnego wpływu na serca, umysły i wyobraźnię wielu fanów na całym świecie.

„To była niesamowita podróż od czasu debiutu filmu 'Harry Potter i Kamień Filozoficzny’. Obserwowanie, jak ewoluował on w niezwykłe uniwersum, było co najmniej magiczne” – powiedział Tom Ascheim, prezes Warner Bros. Global Kids, Young Adults and Classics. „To jubileuszowe spotkanie jest hołdem dla wszystkich osób, na życiu których ten kulturowy fenomen wywarł istotny wpływ – od utalentowanej obsady i ekipy, która włożyła swoje serce i duszę w tę niezwykłą serię filmową, po pełnych pasji fanów, którzy 20 lat później podtrzymują ducha czarodziejskiego świata”.

„Przy tej niesamowitej grupie aktorów w powietrzu unosi się magia, kiedy wszyscy wracają tak jakby do domu – do oryginalnych planów zdjęciowych i dekoracji Hogwartu, gdzie zaczęli 20 lat temu. Ich podekscytowanie, gdy przygotowują się do zabrania swoich fanów w bardzo wyjątkową i osobistą dla nich podróż przez historię kręcenia serii filmów, jest wyraźnie wyczuwalne” – powiedziała producentka wykonawcza Casey Patterson.

Premiera programu odbędzie się w Polsce w HBO GO w styczniu.

[edm]

Tematy: , , , , , , ,

Kategoria: film, telewizja