Radiowa Czwórka rusza z akcją „czytoczytam.to”

1 lutego 2013


Od stycznia bieżącego roku radiowa Czwórka ruszyła z akcją „czytoczytam.to”, w której polecana jest wartościowa literatura dla młodych czytelników. Cykl obecny jest na antenie w piątki po godzinie 14.00 w audycji „4do4: Czwórka do Czwartej” oraz w co drugi poniedziałek po godzinie 12.30 w audycji „Stacja Kultura”.

„Czytoczytam.to, czyli 50 książek, których czytanie to sama przyjemność” jest akcją, dzięki której prezenterzy Programu 4 wraz z zespołem Bibliocreatio polecają wartościową literaturę dla młodych czytelników. Wszystkiemu przyświeca kryterium: książka musi przykuwać uwagę i rozpalać emocje; by chciało się ją czytać dalej i często do niej wracać.

W każdym tygodniu wskazywane są dwie książki, które znajdą się na liście tytułów dostępnych w salonach Empik i oznaczonych logo akcji. Docelowo powstanie zestawienie 50 wartościowych i przede wszystkim dobrze napisanych książek, których czytanie to sama przyjemność, a nie lektura obowiązkowa.

Dodatkowo w ramach akcji, w kwietniu w studiu Czwórki pojawią się pisarze, aktorzy, ludzie mediów i kultury, którzy wzbogacą listę lektur o swoje ulubione książki. Czytoczytam.to powstaje w ramach niekomercyjnej akcji społecznej organizowanej na Światowy Dzień Książki „Czytaj! Zobacz więcej”. Honorowy patronat nad akcją objęły Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Organizatorami projektu „Czytaj! Zobacz więcej” są: Bibliocreatio, Program 4 Polskiego Radia, Biblioteka Uniwersytetu Warszawskiego, My Works.

Wszystkie odcinki cyklu znaleźć można na stronie internetowej Czwórki w zakładce „To Warto Przeczytać”.
Strona akcji: http://czytoczytam.to/.

Na zdjęciu załączonym do newsa zespół przygotowujący cykl „czytoczytam.to”.

fot. Wojciech Kusiński

Tematy: , , ,

Kategoria: radio