Zimowe wydanie „Książek. Magazynu do czytania” od wtorku w sprzedaży

3 grudnia 2018


Ranking 10 najlepszych książek 2018 roku, rozmowa z Mary Beard ? najsłynniejszą na świecie specjalistką od antyku, opowiadanie wigilijne Macieja Płazy oraz wywiady z André Acimanem, Paulem Beattym i Władimirem Sorokinem ? te oraz wiele innych tematów będzie można znaleźć w nowym numerze dwumiesięcznika „Książki. Magazyn do czytania”. Wydanie ukaże się na rynku we wtorek, 4 grudnia.

Bohaterką okładki nowego wydania „Książek. Magazynu do czytania” jest Mary Beard, najsłynniejsza brytyjska filolożka klasyczna. W rozmowie z dziennikarzem Wojciechem Orlińskim opowiada m.in. o tym, jak nas nauczono myśleć o kobietach, dlaczego ma mieszane uczucia wobec Margaret Thatcher oraz co nowego przyniesie ruch #MeToo.

Ponadto w numerze: André Aciman, autor „Tamtych dni, tamtych nocy” opowiada Ignacemu Karpowiczowi i Juliuszowi Kurkiewiczowi o kulisach filmu opartego na jego powieści, pierwszy amerykański laureat Bookera Paul Beatty rozmawia z Łukaszem Grzymisławskim o sytuacji czarnoskórych artystów w USA, a Władimir Sorokin, którego książka „Manaraga” właśnie ukazała się na polskim rynku, przekonuje Ludmiłę Anannikovą, że powieść jest wysokiej jakości narkotykiem. Wojciech Mann opowiada z kolei Michałowi Nogasiowi o swoim spędzonym wśród książek dzieciństwie, a Blanka Lipińska ? autorka bestsellerowego erotyka „365 dni”, okrzykniętego polskimi „Pięćdziesięcioma twarzami Greya” w rozmowie z Justyną Suchecką mówi o sobie, że jest wesołą grafomanką.

Publicystka Katarzyna Wężyk podjęła się recenzji autobiografii „Becoming. Moja historia” autorstwa byłej pierwszej damy Stanów Zjednoczonych Michelle Obamy. Książka miała światową premierę 13 listopada i już w pierwszym dniu sprzedano 725 tysięcy jej egzemplarzy. W Polsce „Becoming. Moja historia” ukaże się w lutym 2019 roku nakładem Wydawnictwa Agora.

Oprócz tego w „Książkach”: Weronika Murek odwiedza najgłośniejszą europejską wystawę roku, przygotowaną przez Wesa Andersona i jego partnerkę Juman Malouf oraz opisuje losy najsłynniejszej nieznanej pisarki dwudziestego wieku, czyli Djuny Barnes. Michał Księżyk sprawdza, co możemy wyczytać ze starych map, Elżbieta Cherezińska zastanawia się, o losach których Piastów powstałby dobry serial, a Wojciech Nowicki pisze o autorce legendarnej polskiej książki kucharskiej ? Lucynie Ćwierczakiewiczowej.

Czytelnicy znajdą również w wydaniu nowe dzieło Macieja Płazy ? „Morię”, czyli opowiadanie wigilijne o Abrahamie i Izaaku, które dostępne będzie jedynie w nowym numerze „Książek. Magazynu do czytania”, a także: opis 10 najlepszych książek 2018 roku wybranych przez redakcję pisma, ranking najlepszych okładek oraz nietypowe książkowe propozycje pod choinkę, m.in. dla „słusznie wkurzonych”, zabieganych, zainteresowanych ekologią, pesymistów lub tych, którzy zmagają się z duchami przeszłości.

W dodatku „Najlepsze książki dla dzieci i młodszych dorosłych” czytelnicy przeczytają ekskluzywny wywiad z Andrzejem Maleszką, obecnie najpopularniejszym pisarzem dla dzieci, którego książki z serii „Magiczne drzewo” sprzedały się w Polsce w nakładzie przekraczającym 1,5 miliona egzemplarzy. Redakcja przygotowała także niezwykłą sylwetkę autora komiksowego cyklu o Calvinie i Hobbesie oraz rozmowę z autorką książek obrazkowych Iwoną Chmielewską o prawie dziecka do poznania prawdy.

Nowe wydanie „Książek. Magazynu do czytania” ukaże się na rynku we wtorek, 4 grudnia, w cenie 11,99 zł.

Tematy: , , , , , , , , , , ,

Kategoria: prasa