Ukazał się pierwszy tegoroczny numer czasopisma „Książki. Magazyn do Czytania”

18 lutego 2015

ksiazki-magazyn-do-czytania-1-2015
W salonikach prasowych, kioskach oraz innych miejscach dystrybucji prasy w całym kraju pojawił się pierwszy tegoroczny numer periodyku „Książki. Magazyn do czytania”. Tematem okładkowym tego wydania jest Michel Houellebecq i jego nowa powieść o islamie.

„Książki” jako pierwsze publikują fragmenty najbardziej kontrowersyjnej powieści ostatnich lat, czyli „Uległości” Houellebecqa. Czy francuski pisarz jest islamofobem? Tego dowiemy się, czytając towarzyszący fragmentowi książki artykuł Marka Beylina.

Ponadto w najnowszym numerze magazynu znajdziemy:

Jacek Dukaj: Śmiertelne książki, wieczna literatura

Czy książka elektroniczna jest jedynie przelotną modą czy zapowiedzią rewolucji czytelnictwa? A może zaniku literatury w ogóle? – zastanawia się Jacek Dukaj przy okazji premiery swojej nowej powieści „Starość Aksolotla”, która zgodnie z informacją zawartą w magazynie ukaże się wyłącznie jako e-book już 10 marca.

Powiem pani, co wydarzy się w „House of Cards”. A potem panią zabiję

Wywiad z lordem Michaelem Dobbsem, twórcą cyklu powieści o Francisie Urquharcie, które święcą ostatnio triumfy za sprawą serialu „House of Cards” z Kevinem Spacey w roli głównej. „Cieszmy się draństwem w polityce i doceńmy, co może dla nas zrobić” – mówi autor w rozmowie z Katarzyną Wężyk.

Marek Bieńczyk: Co ma „Lolita” do zagłady?

Laureat Nagrody Nike przygląda się najnowszej biografii Vladimira Nabokova, która ukazała się pod patronatem Booklips.pl. Co takiego da nam informacja, że „Lolita” to opowieść o światowym antysemityzmie, a nie tylko o molestowaniu dwunastolatki przez Humberta Humberta? Przeczytajcie odpowiedź Bieńczyka.

Ignacy Karpowicz: Ostrożnie z empatią!

Rozwiąż psychotest i dowiedz się, dlaczego Ignacy Karpowicz nie ufa empatii.

Elżbieta Cherezińska: Po co nam Tudorowie, skoro mamy Piastów

Bestsellerowa autorka powieści historycznych, Elżbieta Cherezińska, mówi o swoim warsztacie pracy i polskiej historii. „Polscy historycy w ogóle nie interesują się seksem. A ja ich ciągle prowokuję” – stwierdza w rozmowie z Katarzyną Surmiak-Domańską. Przy okazji wywiadu Ryszard Koziołek pisze o polskim renesansie powieści historycznej.

Legwan z sercem na dłoni

Z okazji premiery „Listów” Kurta Vonneguta, których interesujący fragment zamieściliśmy na naszej stronie, Marcin Sendecki przybliża postać autora oraz jego relacje z naszym krajem.

W numerze znajdziemy również: erotyczne opowiadanie Wojciecha Kuczoka, kwestionariusze Barańczaka i Konwickiego – zamiast pożegnania, najważniejsze premiery literackie tej wiosny, plotki z wyższej półki, listę książek, które czyta świat oraz wiele innych materiałów. Nowy numer czasopisma „Książki. Magazyn do czytania” już w kioskach.

Tematy: , , , , , , , , , , , , , ,

Kategoria: prasa